5.ua

Причини та винних у пожежі в Національному університеті біоресурсів шукатиме слідча комісія

  Навмисний підпал чи самозаймання. Причини та винних у пожежі в Національному університеті біоресурсів шукатиме слідча комісія Держслужби з питань надзвичайних ситуацій. Нині у споруду, де два з чотирьох поверхів згоріли майже вщент, нікого не пускають. Усіх працівників розселили по інших корпусах. Доки триває офіційне слідство -  працівники ВИШу будують і висловлюють  власні версії щодо причин пожежі. 

  Чорні вікна, пожежні рукава та охорона по периметру згорілої будівлі. У приміщення - у найближчі два дні зась. 

  Віталій Лисенко, перший проректор Національного університету біоресурсів: «Поки що нас туди не пускають, тому що два дні згідно вимог буде йти оцінка можливості доступу до цього приміщення».

  Від вогню постраждало півтори тисячі квадратних метрів самого університету та його покрівлі. 30 пожежних машин не могли приборкати полум’я упродовж чотирьох годин.

  Максим Мельничук, проректор з наукової та інноваційної діяльності: «Це був жах, але якби не спрацювала охорона своєчасно, та жах міг би бути ще більшим».

  Сьомого листопада в університеті мали святкувати одразу кілька ювілеїв. А головно - вже запросили у стіни адмінбудівлі майже півсотні делегатів із чотирьох десятків країн на міжнародну конференцію.

  Сергій Шепелєв, керівник наукового парку Національного університету біоресурсів: «Відзначалось 70 років ректору, 30 років, як він керує, 115 років університету, 20 років асоціації аграрних вузів. Воно должно проходити якраз у цих приміщеннях, актовій залі. Ми готувалися до цієї конференції більше двох років».

  Студент: «Ремонт був дуже гарний, було зроблено повністю поверха усі і закінчувався вже ремонт на першому поверсі».

  Зірвати конференцію, аби насолити ректору - це одна із версій про причини пожежі, що лунає у стінах вишу. Адже згоріли кімнати, які відремонтували спеціально до урочистостей. 

  Максим Мельничук, проректор з наукової та інноваційної діяльності: «Приголомшливо боляче буде, якщо це було навмисне дійство. Нелюда якогось. тому що таку моральну шкоду завдати». 

  Науковець Сергій Шепелєв цитує напис, який з’явився на стіні адмінбудівлі близько місяця тому. Упевнений: зверталися до керманича вишу із попередженням.

  Сергій Шепелєв, керівник наукового парку Національного університету біоресурсів: «Це напис можливо зроблений підпалювачами Що підпалювачі не могли місяць готувати свій задум». 

  Інша версія - у пожежі було зацікавлене його керівництво. Не на камеру студенти кажуть: полум’я зачепило кімнати, де зберігалися документи, зокрема і фінансові. У ректораті такі закиди відкидають.

   Максим Мельничук, проректор з наукової та інноваційної діяльності: «Це повна брехня. Тому що згоріли тільки приміщення офіційних заходів, що стосується бухгалтерії, архіву, бумаг - все це залишилося  без дії вогню».

  Натомість не приховують: погрози ректор чув не один раз.  

  Працівник вузу: «Попередні угрози лунають постійно, особливо коли відбуваються судові засідання за участі колишніх працівників».

  Як «умисне пошкодження майна» -  класифікувало пожежу слідство. Перші офіційні результати обіцяють озвучити за десять днів. Однак, кажуть, вже є свідки, які версію підпалу спростовують.

  Юлія Мусташ, прес-офіцер Голосіївського РУ МВС у м. Києві: «Говорити про підпал зараз зарано, ми таку версію в принципі спростовуємо. У нас є свідок, який чув щелчок і побачив на вулиці що з 3 поверху іде дим. на момент загоряння людей у приміщенні не було, ми більше схильні до того що це могло бути само загоряння».

  Як могла загорітися електромережа, яку нещодавно поміняли - не розуміють працівники. У дивний збіг обставин у виші не вірять.

  Працівник вузу: «Ми можемо лише гадати, розумієте - хто це зробив. з якою метою.  Але ж ну такі збіги обставин - трудно уявити».

   Світлана Одаренко, Віктор Сніжко, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Синоптики обіцяють у Києві теплий і бездощовий тиждень
  Наступний матеріал
  У Грузії складає повноваження Саакашвілі
  Loading...