У Греції черговий страйк транспортників

  Греція знову паралізована страйками. На протести вийшли транспортники. У країні зупинилися автобуси, тролейбуси, трамваї, метро і залізниця. Транспортний хаос профспілки обіцяють до завтра. У середу протести працівників громадського транспорту підхоплять держслужбовці та авіадиспетчери.

  Страйк транспортників знову паралізував грецьку столицю. Працівники, невдоволені намірами влади провести реформу галузі, не вийшли на роботу. Зупинився увесь громадський транспорт. На зупинках - порожньо. Греки поїхали на роботу власними авто. Таких потоків машин Афіни не витримали. Затори - на усіх дорогах. Уже, начебто, призвичаєні до протестів греки, тепер не стримують гніву.

  Перехожий грек: "Нас уже дістали усі ці страйки. Від них страждає тільки простий народ".

  Водій автомобіля: "Ситуація на дорогах просто жахлива. Доки це триватиме?"

  Кому транспортні страйки на руку - так це таксистам. Піймати жовту машину сьогодні неабияке везіння. Люли вишиковуються у черги, щоби доїхати на роботу.   

  Васіліс Маніатіс, таксист:"Я їхав годину і десять хвилин той відрізок шляху, який зазвичай долаю за двадцять хвилин. Проте, вони мають право страйкувати, і нівіть більше - мусять виходити на вулиці, щоби переконати владу відмовитися від суворих заходів економії".

  Греція опинилася у пастці страйків уже кілька місяців поспіль. Профспілки виводять на вулиці людей через суворі економічні реформи, запроваджені владою в обмін на багатомільярдні кредити від Єворосоюзу та МВФ. Міжнародна спільнота погодилася рятувати країну від удару фінансової кризи - лише за умови скорочення дефіциту бюджету та держдавного боргу. Грецький уряд виконав усі умови, а відтак пересічних людей не оминули скорочення, звільнення і урізання зарплат. Миритися з такими реформами профспілки не збираються. Страйки триватимуть до кінця тижня. Завтра до протестувальників долучаться авіадиспетчери, держслужбовці,  працівники банків та приватного сектору.

  Ганна Ільїних, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Розгляд справи щодо частот "5 каналу", ТВі та СТБ перенесено на наступний рік [відео]
  Наступний матеріал
  Британський суд відпустив Асанджа під заставу
  Теги: