У Франції почали штрафувати за носіння паранджі

  У Франції заборонили одяг, що закриває обличчя. Тож майже дві тисячі мусульманок, які носять паранджу або нікаб, опинилися поза законом. Якщо вони з`являться на вулиці у традиційному одязі - будуть оштрафовані.

  Закон про заборону закривати обличчя у громадських місцях уже працює. Кендзу Драйдер з Авіньйона першою затримали у центрі Парижа за носіння нікаба - традиційного мусульманського головного убору, що закриває обличчя.

  Заарештували жінку під Собором паризької богоматері, де кілька мусульманок влаштували протест. Попри заборону, жінки прийшли із закритими обличчями. У такому ж вбранні Кендза подолала усю дорогу з Авіньйона до Парижа. Допоки не прийшла на площу, правоохоронці її не зачіпали. 

  Кендза Драйдер, мусульманка: "Якщо мене попросять показати документи, я можу просто підняти нікаб. Але - не зніму. Я ношу нікаб, тому що я - мусульманка. А як громадянка Франції, я хочу користуватися своїми правами - свободою пересування, совісті та релігії".

  Право на традиційний одяг відтепер коштуватиме мусульманкам 150 євро. Штраф можуть замінити лекціями із громадської поведінки. Ініціювала закон правляча консервативна партія "Союз за народний рух". На думку її діячів, паранджа загрожує світському характеру Французької республіки. А президент країни і лідер партії - Ніколя Саркозі - не раз заявляв, що закрите обличчя принижує гідність жінки. Французьку опозицію такі аргументи не переконали.

  Рашид Некказ, бізнесмен: "Особисто мені не подобається, коли жінки закривають обличчя у громадських місцях. Але, як демократ, я не можу схвалити закон, який суперечить Конституції та базовим свободам громадян".

  На знак протесту Рашид Некказ пообіцяв сплачувати штрафи за порушниць нового закону. Для цього - створив спеціальний фонд.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ГПУ порушила нову справу проти Тимошенко
  Наступний матеріал
  З Німеччини в Україну повернулась колекція писанок ХІХ століття
  Теги:
  Loading...