З Німеччини в Україну повернулась колекція писанок ХІХ століття

  210 писанок та одна керамічна таріль повернулися на Батьківщину з Німеччини. Їх вивезли з України у часи Другої світової війни.

  Досі пам’ятки зберігали у Регіональному музеї міста Хйохштедт-на-Дунаї. Відтепер їх експонуватимуть у Національному музею народного декоративного мистецтва. Побачити раритети українці зможуть на Великодневій виставці, де покажуть понад чотири тисячі писанок з різних областей країни. Привезені експонати виготовили майстрині Поділля ще наприкінці ХІХ століття. Народні умільці планують зробити копії крашанок, щоби подарувати колегам із Німеччини.

  Адріана Вялець, гендиректор Національному музею народного декоративного мистецтва: "Ми вдячні цьому невеличкому музею, який зберіг їх. Не він вивозив, не він грабував. Ми звернемося до відомих писанкарок, щоб вони відписали всі ці орнаменти - повторили".

  Ольга Новодерешкіна, заввідділу науково-дослідної та експозиційної роботи: "Писанки в дуже гарному стані. З 210 писанок ми не змогли зараз проекспонувати лише 11".

  Ганс-Юрген Гаймзьот, Посол Німеччини в Україні: "Гораздо больше было вывезено. Это жалко. Но война - это уже давно история".

  Попередній матеріал
  У Франції почали штрафувати за носіння паранджі
  Наступний матеріал
  Завтра визначаться перші учасники півфіналу Ліги чемпіонів
  Теги:
  Loading...