У Франції новий глава держави

  У Франції новий глава держави. Інавгурація Франсуа Олланда відбулася в Єлисейському палаці в Парижі. Повноваження політику передав попередній президент - Ніколя Саркозі. Олланд став першим соціалістом, який очолив державу за останні17 років після Франсуа Міттерана.

  З другої спроби - Франсуа Олланд потрапив до Єлисейського палацу. 5 років тому за президентське крісло боролася його цивільна  дружина і тодішня лідерка соціалістів Сеґолен Руаяль. Вона програла - і Францію очолив Ніколя Саркозі. Того ж року Олланд розлучився з Руаяль і після скандалу довкола Домініка Стросс-Кана став головним претендентом на найвищу посаду від соціалістичної партії.  На виборах 6 травня політик переміг, набравши майже 52 відсотки голосів і став 24 президентом Франції. Перед складанням присяги у Єлисейському палаці Олланд півгодини розмовляв сам-на-сам із Ніколя Саркозі, після чого той залишив палац назавжди. 

  У першій промові як резидент Франсуа Олланд закликав співгромадян до єдності. Пообіцяв боронити інтереси Франції та показати Європі новий шлях виходу з кризи.

  Франсуа Олланд, президент Франції: "Сьогодні, коли я посідаю найвищу посаду в державі, я хочу, щоби Франція мала впевненість. Ми - велика нація. Впродовж історії Франція долала труднощі. І щоразу перемагала, водночас лишаючись вірною собі. Цей мандат я отримав від народу Франції, щоби встановлювати справедливість, відкривати нові перспективи для Європи, розбудовувати мир та берегти планету".  

  Потім, за традицією, новий президент проїхався вулицями столиці у кабріолеті. Свята не зіпсувала навіть неочікувана злива. Без парасолі, у наскрізь промоклому костюмі,  Олланд поклав квіти біля Триумфальної арки. Попри можливість оселитися у Єлисейському палаці, Франсуа Олланд заявив, що не переїжджатиме туди. Каже, що й надалі мешкатиме в орендованій квартирі у 15-му окрузі арижа.

  Валері, мешканка Парижа: "Гадаю, це добре. Ми переживаємо непростий період, коли європейці мають затягти паски. Олланд - правильний приклад для французького народу. Це - добрий початок, який має позитивне значення".

  Утім експерти прогнозують Олланду вкрай непросту каденцію. Обіцянки легалізувати гомосексуальні шлюби налаштувала проти нього релігійні громади християн та мусульман. А бажання переписати європейський пакт стабільності та зростання, який базується на бюджетних скороченнях, не сприйняли європейські лідери. Переконувати Ангелу Меркель Олланд поїде вже ввечері. Канцлер Німеччини заявила, що чекає гостинно на нового президента .

  Мирослава Пеца, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Інавгурація новообраного президента Франції відбулася в Єлисейському палаці
  Наступний матеріал
  У світі відбувається фотоакція "Один день із життя планети"
  Теги: