У світі відбувається фотоакція "Один день із життя планети"

  "Один день із життя планети". Фотоакція під такою назвою відбувається сьогодні по всьому світі. Шведський некомерційни фонд Expressions of Humankind закликав фотографів - як професійних, так аматорів - 15 травня озброїтися камерами та фільмувати буденне життя людей. Найкращі роботи зберуть в альбом, який випустять цього листопада.

  В об`єктиві камери київського фотохудожника Ігоря Гайдая - гори цегли, крани та зо два десятки дужих чоловіків у касках. Серед них - і Джаліл із Херсона.

  Джаліл, будівельник: "Так... сказали: давай помахать ручкой. Мы - чик и помахали".

  Волів би Джаліл позувати дещо в іншому образі.

  Джаліл, будівельник: "В красивой одежде одет, красиво, интеллигентно. С девчонкой конечно...самому неинтересно".

  Та фотограф задумав - саме так - у робочому. І недарма.

  Ігор Гайдай, фотограф: "Украина, которая строится. Украина строится ж все-таки".

  А цей фотограф вирішив зафільмувати Україну іншою.

  Олександр Чекменьов, фотограф: "Украина без сала - это не Украина. И каждый фотограф, я считаю, должен выйти на улицу, сделать снимок и оставить его в истории".

  Залишити в історії не просто світлини, а фотографії, зняті саме цього дня -15 травня надумали шведи. Дату обрали невипадково.  Порахували: на цей день у світі припадає найменше державних та релігійних свят. Тож кращого числа, щоби зафільмувати буденне життя землян - не знайти.

  За фотоапарати закликали братися і професіоналів, і аматорів. А далі знімки викладати на спеціальний  сайт. Світлини там планують розмістити фотографи зі 190та країн. 

  Ігор Гайдай, фотограф: "Так, зайдя на сайт ты можешь посмотреть, что сейчас - в этот день было в Нигерии, что было в Северной Америке, что было в Украине, что на Сахалине".

  Схожу ідею позаторік втілили у життя оператори. Десятого-десятого-дві тисячі десятого відзняли три тисячі годин відео - в усіх куточках землі. Із нього змонтують  повнометражний фільм. 

  А ось найкращі фото обіцяють видати альбомом - вже цього листопада. Решту ж збережуть для наступних поколінь.

  Галина Даниленко, представник організаторів проекту "Один день із життя планети": "Фотографии будут храниться в национальной библиотеке Конгресса, институте культуры Гугл, они будут изучаться".

  На сайт кадри, зняті 15 травня, можна буде викладати ще тиждень. Вітчизняні фотографи - вже поспішили. Хочуть, щоби світ побачив Україну першою. І не важливо - якою.

  Ігор Гайдай, фотограф: "Какая есть: и ленивую, и бестолковую, и талантливую, и строющуюся- во всех проявлениях, какие есть. Правду, чтоб просто люди увидели".

  Марія Коренюк, Дмитро Большаков, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Франції новий глава держави
  Наступний матеріал
  Знести незаконно облаштовані каплички у столичних парках та скверах вимагали активісти на Хрещатику
  Теги: