У Бразилії реорганізовують систему цивільної оборони

  Уряд Бразилії терміново реорганізує систему цивільної оборони. Зміни торкнуться рятувальних служб на всіх рівнях, а також системи передбачення природних катастроф. Країна другий тиждень потерпає від повеней та зсувів грунту, найбільших за всю історію Бразилії. Загинули вже понад 7 сотень людей.

  У планах уряду - створити загальну систему раннього передбачення природних катаклізмів. Вона складатиметься з 15 радарів та потужного комп`ютера. Завдяки ефективному прогнозуванню, влада зможе вчасно евакуювати мешканців з небезпечних регіонів. У гірських районах штату Ріо-де-Жанейро уже почали монтувати метеорадари. Реформа має завершитися за чотири роки. Поки що бразильці покладаються на допомогу рятувальників, і сподіваються отримати компенсації за зруйноване житло.

  Рогмар да Сільва, потерпілий: "Я маю повну страховку, тож думаю, все буде гаразд. Упевнитися в цьому зможу, щойно відкриється банк".

  Маргаріда Марія, потерпіла: "Я не знаю, що робити. Потрібно сплачувати рахунки, і я не знаю, як це тепер робитиму..."

  До ліквідації наслідків природного лиха залучені армія, важка техніка та гелікоптери. Один із ґвинтокрилів через сильний вітер утратив кермування і впав. П`ятеро людей, які перебували на борту, отримали поранення. Гелікоптер намагався сісти, побачивши знак SOS, викладений камінцями та зерном - так родина намагалася привернути увагу рятувальників. Доправляють необхідне й наземним транспортом.

  Луїз Фернандо, лікар: "Ми допомагаємо людям, що опинилися в пастці. Привозимо їжу та воду. Зрозуміло, що нормального постачання там немає, тож ми використовуємо будь-який невеликий транспорт".

  Без житла, за попередніми оцінками, залишилися понад 20 тисяч бразильців. Кількість загиблих зростає кожного дня, і може сягнути тисячі людей. Поки що рятувальники дісталися не до всіх затоплених районів, ще понад 2 сотні осіб вважаються зниклими безвісти. Є небезпека поширення хвороб. Уряд Бразилії виділив на ліквідацію наслідків лиха понад 400 мільйонів доларів. Ще стільки ж - позичив Світовий банк.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  АП озвучила нові звинувачення членам уряду Тимошенко
  Наступний матеріал
  В Австралії підрахували збитки від цьогорічних повеней [відео]
  Теги: