У Білому домі оновили стенограму прес-конференції Путіна і Трампа: що додали

  У стенограмі з'явилося питання журналіста до Путіна щодо виборів у США

  Адміністрація президента США у неділю, 29 липня, оновила стенограму прес-конференції Дональда Трампа з президентом Росії Володимиром Путіним в Гельсінкі, додавши запитання, задане американським журналістом російському лідеру. Про це повідомляє DW.

  Журналіст запитав у Путіна: "Чи хотіли б ви, щоб президент Трамп виграв вибори? Чи направляли ви кого-небудь зі своїх чиновників, щоб допомогти йому в цьому?" Це запитання не увійшло до первинної версії стенограми Білого дому.

  У Вашингтоні заявили, що причиною стали аудіоперешкоди, виключивши "злий намір" у своїх діях. Путін, згідно з американською стенограмою, відповів: "Так, хотів. Тому що він говорив про нормалізацію російсько-американських відносин".

  Разом з тим у стенограмі зустрічі, опублікованій Кремлем, є тільки перша частина запитання: "Чи хотіли б ви, щоб Президент Трамп виграв вибори?", а також пасаж Путіна про нормалізацію відносин, без слів "так, хотів". При цьому на аудіозаписі прес-конференції чітко чути відповідь російського лідера: "Так, я хотів, щоб він виграв".

  Як відомо, перша повноформатна двостороння зустріч Трампа і Путіна відбулася 16 липня в Гельсінкі. Після саміту Трампа жорстко розкритикували як у США, так і в Європі. Політики і журналісти вважають, що Трамп вів себе недостатньо жорстко по відношенню до російського лідера.

  Попередній матеріал
  Рішення про надання томосу Україні вже ухвалено – АП
  Наступний матеріал
  "Зробити усе можливе й неможливе, але перемогти": в Україні відзначають День сил спецоперацій ЗСУ

  Трамп розпочав зустріч із Путіним

  Трамп відклав зустріч з Путіним на 2019 рік – подробиці

  Волкер пояснив, чому Трамп хоче знову зустрітися з Путіним

  Постпред США в ООН: відносини між Росією та США ніколи не будуть довірливими

  У Білому домі розповіли, про що домовилися на зустрічі Трамп і Путін

  Трамп доручив організувати візит Путіна до США – Білий Дім