У Белґраді підпалили посольство США

  Посольство США підпалили у Белграді. Кілька людей залізли до будівлі через вікна другого поверху, і вчинили погром. Зловмисників заарештувала поліція.
  У Белграді підпалили посольство США - однієї з перших держав, що визнала незалежність Косова. Кілька молодиків відкололися від мирної, проте велелюдної акції протесту і залізли у приміщення амбасади, де не було нікого - ані працівників, ані охорони. У вікна кинули палаючі смолоскипи, а з будівлі посольства зірвали американський прапор, замість нього встановили сербський. Майже півгодини близько тисячі осіб громили будинок, допоки не прибула поліція. Кількох заколотникив побили і арештували. Білий дім негайно відреагував на інцидент.

  Шон Маккормак, речник Держдепартаменту США: "Ми перебуваємо у постійному контакті із Сербським урядом. Хочемо переконатися, що влада Сербії вживає усіх заходів для дотримання мінародних зобов`язань, і захисту дипломатичних цінностей". 

  Неподалік від посольства США, перед Будівлею парламенту Сербії близько двохсот тисяч людей зібралися на мітинг протесту, невдоволені проголошенням незалежності Косова. Акцію спланував уряд і кілька провладних партій. Демонстрацію вже назвали однією з найвлелюдніших у Сербії за останні дев"ять років. Люди слухали патріотичні пісні і поеми про Косово, яке серби називають історичним серцем їхньої нації. Перед присутніми виступали відомі політики. 

  Воїслав Коштуніца, прем`єр-міністр Сербії: "Чи існує на планеті ще якась нація, від якої вимагають відмовитися від своєї ідентичності, відмовитися від своїх братів у Косово? Ніхто в Сербії ніколи не матиме права погодитися на це".

  Напружена атмосфера і у самому Косові, а саме на кордоні нової держави із Сербією. Близько сотні сербів намагалися прорвати кордон, і влаштували демонстрацію неподалік контрольно-пропускних пунктів. Углиб території людей не пустила місцева поліція Косова і війська НАТО, які терміново посилили свій контингент у колишньому краї. Тим часом на карті світу більшає кількість держав, які визнають незалежність Косова. У четвер ввечері це зробила Данія і Люксембург. 

  Нонна Стефанова, 5 канал
  Попередній матеріал
  Київрада дозволила на місці шкільного стадіону будувати висотку
  Наступний матеріал
  Пам`ять закатованих у в`язниці на Лонцького вшанували у Львові
  Теги:
  Loading...