Протести у Бейруті
Протести у Бейруті Скріншот відео

У Бейруті знову протести: мітингарі захопили будівлю МЗС, силовики відкрили вогонь

Читайте по-русски
Один правоохоронець загинув, понад 100 людей поранені

Тисячі ліванців, злих на керівництво країни, знову вийшли з протестами на вулиці Бейрута – через чотири дні після масштабного вибуху в порту. Протестувальники навіть захопили будівлю МЗС країни. Усередині – показово спалили портрет президента країни.

На вулицях міста – понад 5 тис. людей, дим і пожежі. Внаслідок сутичок із поліцією один правоохоронець загинув і понад 100 людей поранені. Кілька десятків – потрапили у шпиталі.

Масштабний протест почався по-обіді. Люди зібралися на центральній площі Мучеників і намагалися прорватися до будівлі парламенту. За попередніми даними, окрім будівлі МЗС – захопили і міністерство екології.

Усіх мешканців Бейрута мітингарі закликають виходити на вулиці та захоплювати урядові будівлі. На протест прийшли із гаслами "Відставка або шибениця!" Владу звинувачують у масштабній економічній кризі, а також у злочинному недбальстві, яке і призвело до потужного вибуху.

 

 

 

 

 

 

У вівторок, 4 серпня, у порту ліванської столиці вибухнуло майже 3 тис. тонн аміачної селітри. Вона зберігалася там 6 років без належного догляду. Як наслідок – загинуло щонайменше 158 осіб. Ще 20 наразі вважаються зниклими безвісти, близько 6 тисяч отримали поранення. Половина будівель столиці – понищена вибуховою хвилею. Збитки можуть сягнути $15 млрд. Для допомоги Лівану Франція скликає конференцію донорів.

Попередній матеріал
На відновлення окупованого Донбасу потрібно близько $10 млрд – радник президента
Наступний матеріал
Могила богданівців на Замковій горі: як у Києві пройшов Петлюрівський суботник
Loading...