5.ua

Тувалу більше не визнає Абхазію і Цхінвалі та встановила відносини з Грузією

  Грузія встановила дипломатичні відносини з тихоокеансьою державою Тувалу, яка була одним з небагатьох, що визнали незалежність окупованих Росією територій Грузії. Підписання відбулося в рамках візиту урядової делегації Тувалу до Грузії. Про це грузинські медіа повідомили 31 березня.

  Як повідомляється, згідно з підписаним документом , сторони погоджуються розвивати відносини на основі суверенного рівноправності , дружніх відносин і співробітництва , територіальної цілісності , непорушності кордонів і невтручання в справи один одного.

  У документі підкреслюється, що "Тувалу визнає територіальну цілісність Грузії в її міжнародно визнаних кордонах, включаючи регіони - Автономну республіку Абхазія і Цхінвалській регіон/Південну Осетію" .

  Зазначеним актом Тувалу скасував своє рішення від 2011 року про визнання незалежності окупованих територій Грузії і однозначно підтвердило підтримку територіальної цілісності і суверенітету Грузії і повагу принципів міжнародного права .

  Як повідомляється, Грузія вітає встановлення дипломатичних відносин з Тувалу і висловлює надію, що це рішення Тувалу стане прикладом для тих кількох держав, які в порушення фундаментальних принципів міжнародного права визнали окуповані території Грузії.

  Нагадаємо , що раніше відкликала визнання окупованих Росією територій Грузії і встановила дипломатичні відносини з Грузією ще одна країна – Вануату. Після встановлення дипломатичних відносин між Тувалу і Грузією серед визнають незалежність окупованих територій Грузії залишаються лише сам окупант - Росія та ліво-марксистські країни Латинської Америки: Нікарагуа і Венесуела .

  Попередній матеріал
  На ЧАЕС розпочато переміщення нової Арки до об'єкту "Укриття"
  Наступний матеріал
  Польща допоможе Україні в проведенні реформ щодо децентралізації
  Теги:
  Loading...