1news.az

Турецький уряд відкликав законопроект, який називали "легалізацією зґвалтувань неповнолітніх"

  Якщо закон буде прийнятий у теперішньому вигляді, він дозволить насильникам вступати у шлюб зі своїми жертвами та уникати судового переслідування

  Прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим відкликав скандальний законопроект, що регламентував одруження з неповнолітніми, передає "Радіо Свобода".

  "Ми повертаємо цей законопроект назад до парламентської комісії, щоб гарантувати широкий консенсус, про який просив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, і дати час для опозиційних партій розробити свої пропозиції", – зазначив Йилдирим сьогодні, 22 листопада.

  Нагадаємо, на вулицях Стамбула та інших міст Туреччини тисячі людей вийшли на протести проти законопроекту, який може дозволити насильникам вступати у шлюб зі своїми жертвами.

  Учасники акції скандували "Ми не заткнемося. Ми не будемо підкорятися. Відкликайте законопроект негайно" та розмахували плакатами "Зґвалтування не може бути узаконено" та "ПСР, забери руки від мого тіла". Останній лозунг адресувався правлячій Партії справедливості і розвитку (ПСР) Реджепа Ердогана, яка запропонувала даний законопроект.

  Якщо закон буде прийнятий, особи, які вчиняють статеве насилля над дівчатками у віці до 18 років без "сили, погроз або будь-яких обмежень на згоду" та одружаться на них, можуть уникнути судового переслідування.

  Йилдирим заявляв, що законопроект має звільнити людей, які вступають у ранні шлюби за згодою сім’ї дівчини, від можливого ув’язнення. Такі шлюби є поширеними в Туреччині. Голова турецького уряду відкидав припущення, що законопроект спрямований на "амністію за зґвалтування".

  Попередній матеріал
  Польща вирішила перекинути танкову роту в Латвію
  Наступний матеріал
  Конкурс суддів до Верховного Суду: як стати новим обличчям Феміди

  У Туреччині тисячі людей протестують проти закону щодо "легалізації зґвалтувань неповнолітніх"

  Юнкер: Не Європа відходить від Туреччини, а Туреччина віддаляється від Європи