фото Inforesist

У Туреччині тисячі людей протестують проти закону щодо "легалізації зґвалтувань неповнолітніх"

  У парламенті країни законопроект, який може дозволити насильникам вступати у шлюб зі своїми жертвами, був схвалений у першому читанні

  У Туреччині тисячі людей протестують проти можливої легалізації зґвалтувань неповнолітніх.
  На вулицях Стамбула та інших міст Туреччини тисячі людей протестують проти законопроекту, який може дозволити насильникам вступати у шлюб зі своїми жертвами. Про це повідомляє УНІАН із посиланням на британське видання The Independent.

  Зазначається, що уряд Туреччини наполягає на тому, що закон буде сприяти вирішенню правових проблем, що виникають через широке розповсюдження дитячого шлюбу в країні, але критично налаштовані турки стверджують, що законопроект легалізує зґвалтування.

  Близько 3 тис. людей зібралися на площі Стамбула, учасники акції скандували "Ми не заткнемося. Ми не будемо підкорятися. Відкликайте законопроект негайно" та розмахували плакатами "Зґвалтування не може бути узаконено" та "ПСР, забери руки від мого тіла". Останній лозунг адресується правлячій Партії справедливості і розвитку (ПСР), яка запропонувала даний законопроект.

  Повідомляється, що аналогічні мітинги відбулися і в інших містах країни, в тому числі в Анкарі, Ізмірі та Трабзоні.

  Якщо закон буде прийнятий, особи, які вчиняють статеве насилля над дівчатками у віці до 18 років без "сили, погроз або будь-яких обмежень на згоду" та одружаться на них, можуть уникнути судового переслідування. Дана зміна до законодавства буде застосовуватися до випадків у період між 2005 роком та 16 листопада 2016 року.

  ПСР, членом якої є президент країни Реджеп Ердоган, має 317 з 550 місць у парламенті. Депутати схвалили законопроект в першому читанні в четвер, 17 листопада, а отже він буде поставлений на голосування знову завтра, 22 листопада, але прем'єр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим дозволив партії призупинити переговори з опозицією щодо закону.

  Їлдирим заявив, що законопроект має звільнити людей, які вступають у ранні шлюби за згодою сім’ї дівчини, від можливого ув’язнення. Такі шлюби є поширеними в Туреччині. Голова турецького уряду відкинув припущення, що законопроект спрямований на "амністію за зґвалтування".

  Попередній матеріал
  Смертельне ДТП у Ростовській області: загинуло 6 українців, є постраждалі
  Наступний матеріал
  Казанський: Ватажки окупованих територій перетворили Донбас на колонію ХІХ ст

  У центрі Варшави вчителі та батьки школярів вийшли на масштабний протест

  Протест автовласників: активісти перекрили міжнародну трасу Чернівці-Порубне