Турецькі спецпризначенці почали наступ на епіцентр протестів у Стамбулі

  Турецькі спецпризначенці почали наступ на епіцентр протестів у Стамбулі - парк Ґезі. Поліція застосовує сльозогінний газ, водомети та гумові кулі. Є інформація про поранених, їхня кількість наразі невідома. Вранці спецпризначенці витіснили мітингарів з прилеглої до парку Ґезі площі Таксім, де 12-тий день поспіль тривають антиурядові протести.

  Прем`єр-міністр Туреччини закликав протестувальників залишити парк, де влада хоче звести торговельний центр. Реджеп Таїп Ердоган звинуватив мітингарів у спробі зіпсувати імідж країни та зашкодити її економіці. Нагадаємо, мирні протести проти будівництва на місці парку переросли у сутички з поліцією наприкінці травня, коли спецпризначенці застосували проти мітингарів силу. Протести переросли у велелюдні антиурядові акції, спрямовані проти ісламізації країни під керівництвом Ердогана, і охопили всю Туреччину. У самому лише Стамбулі в акціях взяли участь близько мільйона людей. Протестувальники вимагають скасування перепланування парку та вибачень від Ердогана, натомість прем`єр називає мітингарів анархістами та мародерами.

  Тарсу Орзюрт, протестувальник: "Люди протестують, бо не вірять поліції чи губернатору, які кажуть, що поліція не займатиме парк Ґезі. Ми їм більше не віримо. Поліцейські на вулицях кажуть нам не боятися, а потім стріляють в нас".

  Попередній матеріал
  Керівника "Енергоатому" Віссаріона Кіма підозрюють у перевищенні повноважень
  Наступний матеріал
  Ассанж назвав героєм Сноудена, який розповів про прослуховування ЦРУ
  Теги:
  Loading...