Цього року українці отримають на 40% більше дозволів на проживання в Польщі

  Громадяни України за підсумками цього року отримають на 40% більше дозволів на перебування у Польщі, ніж минулого року, але це не пов'язано з нестабільністю в Україні, а є результатом полегшення правил легалізації.


  Про це заявив директор Департаменту легалізації Польської адміністрації з питань іноземців (UDSC) Томаш Цитринович, пише УНІАН.

  "Сама ситуація в Україні незначним чином вплинула на загальну картину", - зазначив він.

  Чиновник назвав головною причиною зростання кількості заявок і виданих дозволів на довгострокове перебування у Польщі зміну у травні цього року польського законодавства, яке робить вигіднішим отримання дозволів, а не віз.

  За його словами, новий закон про іноземців надає можливість отримання дозволів на перебування у Польщі навіть до 3 років, тоді як на підставі віз можна перебувати у країні від кількох місяців до року.

  "Вигідніше буде отримати довготривалий дозвіл та перебувати тут в економічних цілях, ніж щороку отримувати довгострокові візи", - сказав він.

  На думку представника UDSC, зафіксоване цього року різке збільшення кількості заявок буде короткочасним, а вже з наступного року їхня кількість буде зростати повільніше. "Думаю, що ця кількість буде збільшуватися, але повільно: у межах 10-20%", - зазначив він.

  Згідно з даними UDSC, з початку цього року до 18 листопада громадяни України отримали близько 16,5 тис. дозволів на перебування у Польщі порівняно з 11,8 тис. за весь минулий рік.

  Цитринович зауважив, що загалом у Польщі постійно можуть перебувати щонайменше 80 тис. громадян України, половина з яких має дозвіл на перебування, а решта - візи чи дозволи у рамках малого прикордонного руху. Загалом, за його оцінкою, у 38-мільйонній Польщі постійно живуть близько 300 тис. іноземців, у тому числі громадяни інших держав Європейського Союзу.

  На думку польського чиновника, у найближчі роки громадяни України залишатимуться абсолютними лідерами серед усіх іноземців, які живуть в Польщі.

  Попередній матеріал
  Угорщина планує почати будівництво "Південного потоку" наступного року
  Наступний матеріал
  Важкохворим киянам виділили 22 млн грн на діаліз