Угорщина планує почати будівництво "Південного потоку" наступного року

  Угорщина планує почати будівництво свого відрізка газопроводу "Південний потік" наступного року, незважаючи на заперечення Євросоюзу і США.


  Угорський уряд вважає реалізацію цього російського проекту єдиним способом забезпечити поставки газу, заявив держсекретар з питань енергетики Андраш Арадскі в інтерв'ю Reuters, повідомляє Insider.

  За його словами, в Угорщини не залишилося вибору, оскільки європейський газопровідний проект "Набукко" зупинений, а плани будівництва з'єднувальних газопроводів між країнами Східної Європи просуваються повільно.

  ""Набукко" не буде побудований, і після майже 10-річної затримки, особливо у світлі ситуації в Україні, нам потрібно діяти. Це необхідно. Всі говорять тільки про Угорщину, але ми забуваємо, що з 2013 року Хорватія не робить інвестиції, що дозволяють поставляти газ з Хорватії в Угорщину. Те ж стосується Румунії", - обурився він.

  Арадскі заявив, що Угорщина планує закінчити будівництво своєї ділянки "Південного потоку" до 2017 року.

  "Газопровід "Північний потік" був побудований, щоб ліквідувати ризик, пов'язаний з Білоруссю. Тут така ж ситуація. Ми отримуємо російський газ в одному і тому ж обсязі, так що це буде просто інший маршрут", - сказав він.

  Угорський чиновник додав, що країни, які підтримують "Південний потік", - Угорщина, Болгарія, Словенія та Австрія - просили Єврокомісію домовитися з Росією про приведення проекту у відповідність із законами ЄС, але переговори не увінчалися успіхом.
  Попередній матеріал
  Порошенко отримає найвищу нагороду Молдови
  Наступний матеріал
  Цього року українці отримають на 40% більше дозволів на проживання в Польщі