Фото euroua.com

The Independent: Меркель і Путін готують секретний план врегулювання української кризи

  Німеччина і Росія працюють над секретним планом мирноговрегулювання, який має покласти край міжнародній напруженості навколо України.

  Про це пише The Independent, стверджуючи, мирний план, над яким працюють Меркель і Путін, базується на двох головних факторах: стабілізація ситуації на кордонах України і надання країни, яка опинилася у важкому фінансовому становищі, сильного економічного імпульсу за рахунок, зокрема, нової угоди щодо газу.

  Як пише журналістка Маргарета Пагано, для німців вирішення триваючого спору доречно, оскільки Росія є їх найбільшим торговим партнером.

  "Є спірні аспекти: щоб російська сторона визнала план Меркель прийнятним, міжнародному співтовариству довелося б визнати незалежність Криму і його анексію Росією", - йдеться в статті.

  Джерела, близькі до таємних переговорів, стверджують: на першій стадії буде потрібно, щоб Росія припинила фінансову і військову підтримку сепаратистських груп на Сході України.

  Ще одним із пунктів угоди має бути спільна домовленість між Україною та Росією: Президент Петро Порошенко не буде подавати заявку на прийом в НАТО, а Путін не стане заважати новим торговельним зв'язкам України з ЄС.
  Видання зазначає, що "Газпром" запропонує Україні нову довгострокову угоду про постачання газу, а Кремль компенсує втрату орендної плати за базу ВМФ у Криму у розмірі 1 мільярду доларів.

  Інсайдери газети зазначають, що обговорення цього плану призупинилося через катастрофу малайзійського лайнера на Донбасі, однак очікується, що як тільки відбудеться розслідування, переговори відновляться.

  Очікується, що головну роль в переговорах з "Газпромом" зіграє український бізнесмен Дмитро Фірташ, який, за даними газети, вже "виступав як закулісного посередника у вищих сферах" у 2006 та 2009 роках.

  Попередній матеріал
  Рада ратифікувала угоди з Австралією та Нідерландами про місію щодо розслідування катастрофи малайзійського боїнга
  Наступний матеріал
  Київрада затвердила заходи щодо економії бюджетних коштів
  Теги:
  Loading...