radio24.ua

Рада ратифікувала угоди з Австралією та Нідерландами про місію щодо розслідування катастрофи малайзійського боїнга

  Верховна Рада України на позачерговому закритому засіданні ратифікувала угоди з Австралією та Нідерландами про доступ міжнародної поліцейської місії на місце трагедії малайзійського "Боїнга" і про захист розслідування катастрофи.


  Про це повідомив журналістам народний депутат Сергій Лабазюк, пише "Інтерфакс-Україна".

  25 липня Україна і Австралія підписали угоду про направлення австралійського персоналу в Україні у зв'язку з падінням літака Malaysia Airlines рейсу MH17. 28 липня було підписано угоду між Україною та Королівством Нідерланди про Міжнародної місії захисту розслідування підписана.

  За інформацією МЗС України, угода сприятиме залученню австралійської сторони, поряд з відповідною діяльністю нідерландської та української сторін, до розслідування причин авіаційної події, охорони місця катастрофи і для забезпечення повернення тіл загиблих. Австралійський персонал не є підрозділом Збройних сил Австралії, а його основною функцією буде забезпечення охорони місця авіакатастрофи.

  "Австралійський персонал буде включати в себе не більше 250 озброєних чоловік ... Австралійському персоналу дозволяється мати і носити зброю, а також застосовувати силу в межах необхідних для досягнення цілей діяльності, включаючи застосування сили на поразку в порядку самооборони", - сказано в тексті угоди.

  Передбачається, що австралійський персонал матиме свободу пересування до місць, пов'язаних з проведенням розслідування авіакатастрофи. У той же час він проситиме згоди України для переміщення в місцевості, не пов'язані з розслідуванням авіакатастрофи, а переміщення через зони бойових дій координувати з українськими органами влади. При цьому австралійський персонал буде координувати свою діяльність зі спеціальною моніторингової місією ОБСЄ.

  Також учасники місії з розслідування авіакатастрофи будуть користуватися безперешкодним в'їздом в Україну і переміщенням по її території на підставі паспортів без оформлення віз.

  Витрати з розміщення місії в Україні бере на себе Австралія. Угода набуває чинності з дати отримання Австралією дипломатичної ноти про виконання Україною внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття чинності документа.

  У тексті угоди з Нідерландами зазначено, що багатонаціональна місія захисту розслідування, якою керує Королівство Нідерланди, створюється з метою сприяння збору залишків і проведенню розслідування падіння літака Malaysian Airlines у Донецькій області, а також "з метою здійснення інших видів діяльності, які можуть бути узгоджені між сторонами ".

  Угода передбачає, що чисельність місії становить не більше 700 озброєних осіб.

  Місія складатиметься з військового та невійськового персоналу Нідерландів, Австралії та у відповідних випадках інших держав, громадяни яких знаходилися на борту літака рейсу МН17.

  Згідно з угодою, персоналу місії дозволено мати і носити зброю, а також "застосовувати силу в порядку самооборони і для здійснення своєї діяльності у відповідності з угодою".

  Робота місії на території України повинна буде завершитися з закінченням розслідування авіакатастрофи.
  Попередній матеріал
  Під Слов’янськом нацгвардійці виявили схованку зброї і вибухівки
  Наступний матеріал
  The Independent: Меркель і Путін готують секретний план врегулювання української кризи
  Теги:
  Loading...