Фото kremlin.ru

The Guardian: дії Путіна в Україні обумовлює страх, а не амбіції

  Очевидно, що боротьба за Східну Україну ще не завершена, однак слова Президента Петра Порошенка про те, що повернення контролю над Слов‘янськом має величезне символічне значення, не були перебільшенням.

  Про це пише оглядач The Guardian Мері Дежевськи.

  Під контролем бойовиків все ще залишається багато міст, у тому числі й Донецьк, однак Слов‘янськ – був штаб-квартирою сепаратистів. Підняття прапора України над міською адміністрацією знаменує собою рішучий крок вперед українського уряду.

  У зв’язку з цим у автора виникає питання: де ж росіяни? "Якщо президент Володимир Путін був так захоплений відновленням впливу Москви на Україну, якщо він був так рішуче налаштований зберегти братні зв'язки Росії з цими братами-слов'янами, якщо його кінцевою метою було відновлення імперії, то чому він не кинувся на допомогу тим, хто бореться і вмирає в Донецьку і Слов'янську? ", - пише Дежевськи.

  "На це є очевидна і є менш очевидна відповідь", - міркує журналістка. Очевидна полягає в тому, що західні санкції, в поєднанні з коливаннями ринку щодо ведення бізнесу в Росії, мають свій ефект. Але може існувати й інше пояснення: можливо, уявлення про агресивні наміри Путіна, які багато хто поділяє, насправді помилкове.

  На думку автора, раптова втеча Януковича, підписання Києвом Угоди про асоціацію з ЄС та побоювання, що Захід може скористатися нинішньою ситуацію в Україні, щоб прискорити її включення в західний блок, викликали в Москві певну паніку та дали напрямок наступним подіям.

  Страх є набагато сильнішим стимулом для дій, ніж ностальгія. І найбільший страх Москви в той момент була втрата своєї військово-морської бази у Криму.

  "У ході заворушень, що послідували за поваленням Януковича, український парламент шокував російськомовне населення країни, спробувавши знизити статус їх рідної мови. Чому б услід за цим не анулювати 25-річну оренду Севастополя Росією?" - йдеться в статті.

  "Різку реакцію Росії часто пояснюють віковим страхом опинитися в облозі", - пише журналістка. У ході холодної війни і після її закінчення цей страх був перенесений на НАТО. "Якщо страх, а не опортунізм або сила змусили Путіна захопити Крим, ніякі санкції або войовнича риторика з боку Заходу не поліпшить ситуацію, а лише можуть погіршити почуття незахищеності Росії та її непередбачуваність", - підсумовує автор.

  Попередній матеріал
  Терористи обстрілюють Металіст з "Града" – місцеві мешканці
  Наступний матеріал
  Президент порадиться із "силовиками", щодо подальших дій АТО
  Теги: