Афганістан
Афганістан Фото DW

Таліби заявили про взяття останньої провінції Панджшер – опозиція заперечує це

  Читайте по-русски
  У "Національному фронті опору" заявляють про оточення сотень заколотників з руху "Талібан"

  Таліби заявили про захоплення останньої непідконтрольної провінції Панджшер. У Кабулі бойовики відзначили цю новину пострілами в повітря, хоча влада просить цього не роботи, аби не витрачати марно патрони та не завдати шкоди цивільному населенню.

  Водночас опозиційні сили, які укріпилися в Панджшері, спростовують заяви талібів. Перший віце-президент Афганістану Амрулла Салех назвав "пропагандою супротивника" повідомлення про захоплення талібами долини.

  "Це пропаганда противника. Я перебуваю у Панджшері на своїй базі. Проводили нараду зі своїми командирами, політичними лідерами. Ситуацію контролюємо", – заявив Салех у своєму відеозверненні.

  За його словами, протягом п'ятниці таліби намагалися атакувати Панджшер з кількох напрямків, але атаки були відбиті.

  Представник "Національного фронту опору Афганістану" Алі Назарі також спростував повідомлення про те, що таліби встановили контроль над провінцією, закликавши не вірити "їх пропаганді".

  За його словами, опозиційний бійці оточили велику групу заколотників з руху "Талібан" на північному сході долини Панджшер.

  "Кілька сотень талібів опинились у пастці. У них закінчуються боєприпаси, і зараз вони обговорюють умови того, щоб здатися", – заявив Назарі.

  Напередодні терористичне угрупування "Талібан" стягнуло війська до останньої непідконтрольної провінції Панджшер і почали штурмувати укріплені райони сил "Національного фронту опору" Ахмада Масуда.

  У Кабулі в той час верхівка бойовиків ділила посади. Раніше лідер "Талібану" Хайбатулла Ахундзада став верховним керівником Афганістану. А нині Частина впливових польових командирів не отримала для своїх ставлеників місць у міністерствах та відомствах. Один із лідерів талібів Анас Хаккані повідомив каналу "Аль-Джазіра", що за кілька днів уряд таки сформують і представлять світу. І, скоріше за все, жінок в ньому таки не буде.

  Попередній матеріал
  Ранок Паралімпіади-2020: Україна виграла дві срібні та одну бронзову медалі
  Наступний матеріал
  У США за дорученням Байдена розсекретять документи щодо теракту 11 вересня 2001 року
  Loading...

  Стало відомо, куди втік президент Афганістану зі своєю сім'єю

  Країну можна покинути лише через аеропорт Кабула: Талібан контролює усі прикордонні переходи Афганістану

  "Талібан" взяв під контроль ще чотири афганські столиці

  Таліби захопили 18 столиць провінцій Афганістану

  Талібан захопив першу столицю афганської провінції – вбито представника уряду

  В Афганістані тривають важкі бої за місто Кандагар