Ситуація в Японії станом на 24.03.2011 [репортаж, відео]

  Росія зголосилася провести у себе чемпіонат світу з фігурного катання. Цього року змагання мали відбутися в Японії, але їх скасували через стихійне лихо. Кількість загиблих наближається до десяти тисяч осіб. Зниклих безвісти - майже 16 тисяч. Високою залишається і радіоактивна загроза із пошкодженої АЕС "Фукусіма-один".

  Японія повинна "з нуля" переглянути свою ядерну політику  - вважає генеральний секретар кабінету міністрів. Інцидент на "Фукусімі-1" довів - до подолання наслідків аварій на атомних електростанціях країна не готова, довіру людей до влади - суттєво втрачено. Юкіо Едано зізнається - усі заяви про поліпшення та стабілізацію на АЕС - занадто оптимістичні.

  Юкіо Едано, генеральний секретар кабінету міністрів Японії: "Лише коли ми переконаємося, що система охолодження реакторів працює стабільно - це буде першим кроком до поліпшення ситуації. Думаю, треба дуже чітко визначити, що саме стане позитивним сигналом, і ретельно йти до цієї мети".

  Аварійні роботи на зпошкодженій АЕС у Японії називають боротьбою з невідомим і невидимим. Чотири із шести реакторів - досі несуть радіоактивну загрозу. У четвер небезпечний цезій знайшли і в овочах, вирощених у Токіо. Продукти із префектури Фукусіма - були заборонені для продажу іще кілька днів тому. Постачання товарів з-за кордону - дедалі ускладнюється, чимало торгових кораблів відмовляються заходити в японські порти. Загрозу становить і питна вода - пити її з-під крану - не рекомендують.

  Ріна Арамакі, працівник дитсадка: "Раніше ми завжди вживали проточну воду, коли готували їжу дітям, ну і для інших потреб... Але тепер, після заяв уряду про загрозу води з-під крана, ми беремо лише воду у пляшках".

  Кількість загиблих внаслідок землетрусу і цунамі наближається до десяти тисяч осіб. Понад 16 тисяч уважають зниклими безвісти. Загальна сума збитків від стихії може становити триста мільярдів доларів. Це найбільші втрати, завдані природним лихом за усю світову історію.

  Нонна Стефанова, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  У Києві десятки вулиць назви яких повторюються
  Наступний матеріал
  ЄС готується до запровадження нових санкцій проти режиму Каддафі
  Теги: