ЄС готується до запровадження нових санкцій проти режиму Каддафі

  Європейський союз готується до запровадження нових санкцій проти режиму Каддафі. Про це заявив голова Європейської Ради - Герман ван Ромпей на саміті у Брюселі.

  НАТО взяло на себе контроль за дотриманням заборони польотів над Лівією. Проте Альянс не керуватиме обстрілом наземних цілей. Тим часом війська міжнародної коаліції завдали нових авіаударів по позиціях лівійської армії. Уряд країни заявляє, що були обстріляні також цивільні об`єкти в Триполі й Таджурі. Прибічники Каддафі захищали його столичну резиденцію живим щитом.

  Всю ніч кілька тисяч людей мітингували поблизу резиденції Муаммара Каддафі, тримаючи портрети полковника та вигукуючи гасла на його підтримку. Таким чином прибічники Каддафі намагалися захистити будівлю від авіаударів. Лівійська армія продовжує бої з повстанцями. Війська міжнародної коаліції обстрілюють позиції військових, лояльних до Каддафі по всій країні. Влада Лівії заявляє, що від ударів західних держав страждають мирні мешканці.

  Халід Каім, заступника міністра закордонних справ Лівії: "Останні кілька днів авіація і флот міжнародної коаліції завдають масованих ударів по нашій країні. Крім військових баз, вони також обстрілюють й цивільні об`єкти".

  Євросоюз перекриє доходи режиму Каддафі від торгівлі газом та нафтою. Зараз розробляють механізм дії нових санкцій. Вдатися до аналогічного кроку ЄС закликав Організацію об"єднаних націй. Тим часом НАТО прийняло у Сполучених Штатів контроль над дотриманням заборони польотів над Лівією. Деякі країни Альянсу виступили проти ударів по наземних цілях, тож командувати цією частиною операції й надалі будуть американські військові.

   Герман ван Ромпей, голова Європейської Ради: "Від початку конфлікту у Лівії Європейський союз зайняв рішучу позицію й одним з перших запровадив санкції проти режиму Каддафі. Завдяки ним і військовій операції вдалося врятувати тисячі життів. Країни ЄС готові до нових кроків, включно з обмеженням доходів лівійської влади від торгівлі газом та нафтою".

  Андерс фог Расмуссен, генеральний секретар НАТО: "Члени НАТО погодилися взяти контроль над дотриманням заборони польотів. Разом з міжнародною коаліцією ми будемо захищати мирних мешканців від атак режиму Каддафі. Всі члени Альянсу від сьогодні мають виконувати свої зобов`язання відповідно до ухваленого рішення".

  Рейди літаків міжнародної коаліції на позиції лівійської армії тривають уже шосту добу поспіль. У них беруть участь триста п`ятдесят винищувачів і бомбардувальників. Половина з них - американські. Блокаду узбережжя забезпечують майже сорок кораблів. Їхнім завдАнням є дотримання ембарго, накладеного ООН на всі військові матеріали.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Ситуація в Японії станом на 24.03.2011 [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Кількість жертв від землетрусу в Японії зросла до 10 тис.
  Теги:
  Loading...