Український військовий літак
Український військовий літак 5 канал

"Ситуація у Кабулі зараз нагадує пекло": як український літак евакуював людей з Афганістану – сюжет

Читайте по-русски
Літак прибув до Києва о 7 годині ранку

Ще 83. Саме стільки пасажирів вдалося евакуювати з Афганістану. Український військовий літак приземлився на летовищі сьогодні о 7 годині. Більшість урятованих іноземці, додому цього разу вдалося повернути лише 31 українця. Хоча про евакуацію просили півтори сотні наших співвітчизників. Коли заберуть із буремного Афганістану решту? І як військовому літаку вдалося вирватися з аеропорту Кабулу, дізнавалася журналістка "5 каналу".

Від першої години ночі журналісти чекали на евакуаційний борт з Афганістану. Мало не щогодини інформація щодо часу прибуття змінювалася. Та все ж, о 7 ранку шасі літака торкнулися київської землі. Із захопленого талібами Афганістану нині вдалося врятувати ще 83 людей. Серед них три десятки – громадяни України. Проте до пасажирів журналістів не пустили. Одразу після перевірки багажу просто неба, людей вивезли з летовища. Пояснили, їм треба відпочити. Занадто складною була евакуація. Дізнатися про шлях із Кабулу до України рятівним рейсом вдалося у журналістки одного з міжнародних видань. Фатіма Хусейні після приземлення розповіла: "Талібан" не давав українським військовим евакуювати людей. Просто дорогою до аеропорту бойовики почали стріляти.

"Ніхто з цих людей, яких ви бачите, не зміг би зробити це без допомоги армії. Військові насправді вийшли з аеропорту і провели нас усередину. Було дуже важко, бо "Талібан" відкрив вогонь", – каже журналістка видання "Kabul now" Фатіма Хусейні.

Голова Офісу президента Андрій Єрмак зауважив: "Людей евакуювали практично з бойових дій. Ми зможемо вам показати навіть кадри, як відбувалася евакуація. Я думаю, що навіть у бойовиках в кіно ми такого не бачили.

Не падати духом евакуйованим допомагала думка, що вони летять додому, до рідних і близьких.

"Вдячна...Своїм близьким, рідним, моїм всім друзям, моїй родині, моїм учням. Мабуть я подумала, що своїми молитвами вони врятували мене", – розповіла евакуйована Назіфа Малюта.

Проте забрати з буремного Афганістану вдалося не всіх. У МЗС нарахували ще сотню українців, які чекають на евакуацію. Посадити їх на цей борт не вдалося через агресію талібів. Літак приїхав напівпорожнім.

"Ситуація у Кабулі зараз нагадує справді пекло. Там тисячі людей намагаються потрапити на територію аеропорту", – наголосив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Нині у Кабулі є ще один український літак. Він пасажирський, а не військовий.

"Найближчими днями буде продовжена операція", – підсумував Андрій Єрмак.

Цього разу евакуаційний борт, запевняють в офісі президента, залишить Афганістан, коли всі крісла у ньому будуть зайняті.

Валерія Павленко та Едвард Белінський "5 канал"

Нагадаємо, в аеропорту Афганістану внаслідок тисняви та стрілянини загинуло семеро цивільних.

Попередній матеріал
Форум "Україна 30. Захисники": виступ президента України Володимира Зеленського
Наступний матеріал
Під оплески вірян: Митрополит Епіфаній подякував Порошенку за зусилля у здобутті автокефалії ПЦУ
Loading...

В аеропорту Афганістану внаслідок тисняви та стрілянини загинуло семеро цивільних

Глава Єврокомісії заявила, що ЄС не веде політичні переговори з талібами

Перші страти талібів: бойовики шукають тих, хто співпрацював з США і НАТО – сюжет

Україна погодилася прийняти афганських біженців із групи ризику – Держдеп США

На евакуацію з Афганістану чекають тисячі людей: понад 18 тисяч осіб уже евакуювали

У НАТО заявляють, що із Кабула вже евакуювали понад 18 тисяч осіб