Петро Порошенко та Вселенський Патріарх Варфоломій
Петро Порошенко та Вселенський Патріарх Варфоломій eurosolidarity.org

Під оплески вірян: Митрополит Епіфаній подякував Порошенку за зусилля у здобутті автокефалії ПЦУ

Читайте по-русски
П'ятого президента України привітав і сам Вселенський Патріарх Варфоломій

Нинішній візит Вселенського Патріарха увійде в історію як перший до незалежної Автокефальної церкви України. На цьому наголосив Митрополит Православної церкви України Епіфаній під час промови у Святій Софії після спільної з Варфоломієм літургії.

Епіфаній також подякував Вселенському Патріарху за надання Томосу про автокефалію ПЦУ, а його екзархам – за підготовку Об'єднавчого Собору.

"Дякую Петру Олексійовичу Порошенку, який також брав безпосередню участь у підготовці цієї історичної події. Адже завдяки підтримці влади, держави, народу, Верховної Ради – ми сподобилися справді великого блага і отримали Томос про автокефалію", – додав глава української церкви.

Ці слова віряни зустріли схвальними оплесками. П'ятого президента України привітав і сам Вселенський Патріарх Варфоломій.

"Тисячі й тисячі людей сьогодні прийшли, щоб відзначити візит його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія до нас в Україну. Це третій візит його Всесвятості, але перший після створення об'єднаної соборної Православної церкви України, після Об'єднавчого собору, який відбувся тут, на цьому святому місті, у святій Софії 15 грудня 2018 року. І вже через кілька тижнів, 6 січня в Константинополі, Українська православна Церква отримала Томас про автокефалію", – нагадав Порошенко.

І додав: "Серце радіє, тому що це не просто величезний внесок в державотворення країни, це підкреслює наш цивілізаційний вибір. І сьогодні під час молитовного спілкування його Всесвятість це підтвердив. Підтвердив абсолютну законність рішення і звернувся до всіх православних України із закликом про об'єднання".

Лідер "Європейської Солідарності" подякував Варфоломію, Епіфанію та усім парафіянам, вірним ПЦУ.

"Дуже велика подяка нашим капеланам, які на фронті забезпечують суверенітет, територіальну цілісність і незалежність нашої держави. Ми молилися сьогодні і за наших воїнів, які в ці непрості часи несуть службу. Я думаю, Господь зараз з Україною, і наші перемоги ще попереду, бо Господь чує наші молитви", – підсумував Порошенко.

Нагадаємо, віряни з усієї України гаряче привітали Порошенка на літургії з Варфоломієм.

Попередній матеріал
"Ситуація у Кабулі зараз нагадує пекло": як український літак евакуював людей з Афганістану – сюжет
Наступний матеріал
Перервав перший масштабний концерт з початку пандемії: на США насувається буревій "Генрі"
Loading...