Система протиракетної оборони НАТО в Польщі: будівництво бази заклали за 250 км від кордону з РФ

  ПРО Альянсу в Польщі матиме винятково оборонний характер і допоможе захистити країни блоку від імовірної загрози, запевнив Анджей Дуда

  Напередодні, 13 травня, за участі президента Анджея Дуди в Польщі заклали будівництво бази протиракетної оборони НАТО. Вона буде розташована у Реджикові – за 250 кілометрів від нині російського міста Калінінград. Вже за два роки у Польщі запрацює новітнє обладнання НАТО, здатне виявляти та знищувати ракети нападника.

  "Початок будівництва оборонної системи НАТО тут – це початок великої інвестиції, щоб зміцнити безпеку і Європи, і Польщі. Вона демонструє нашу співпрацю у межах союзу Північноатлантичного альянсу. Вона не направлена на когось чи проти когось, а покликана захищати. Ця система має охороняти небо над Європою, від будь-яких ракетних атак", - заявив Анджей Дуда.  

  Представники НАТО запевняють – система матиме винятково оборонний характер і допоможе захистити країни Альянсу від імовірної загрози з боку Ірану. Міністр оборони Польщі, однак, зазначив – російську загрозу в регіоні Балтійського моря також варто сприймати серйозно.  

  Напередодні, нагадаємо, база ПРО запрацювала в Румунії. Саме таку збудують і в Польщі. Протиракетний щит НАТО зможе зафіксувати пуск балістичної ракети та супроводжувати її. А вже з наземних протиракетних баз у Європі або з кораблів НАТО, загрозу ліквідують.

  Тим часом, цього місяця НАТО направило до Литви та Румунії надсучасні винищувачі, які мають на меті саме захистити країни Альянсу від російської агресії. Адже військово-повітряні бази Росії на території окупованого Криму Альянс вважає реальною загрозою для безпеки в регіоні.

  Нагадаємо, у Центрі дослідження армії, конверсії та роззброєння вважають, що Україна може створити власний ракетний щит стримування. 

  Попередній матеріал
  Деканоідзе про одіозного Киву: від його хаосу в департаменті страждають справи і люди
  Наступний матеріал
  Сьогодні – фінал конкурсу "Євробачення-2016"

  Експерт окреслив ризики для Румунії і Польщі внаслідок розміщення протиракетних баз США на своїх територіях

  Путін "занепокоєний" протиракетною базою США в Румунії і жаліється, що його ігнорують

  НАТО розмістив у Румунії систему протиракетної оборони

  Запрацювала перша протиракетна база США у Східній Європі – у Кремлі задумались проти кого

  США та РФ припинили діалог щодо систем протиракетної оборони в Європі

  5 канал - трансляція наживо