5.ua

Сирійські бунтівники здали свою "столицю" військам Асада

  Сотні сирійських повстанців почали залишати частини оточеного центру міста Гомс (неформальної "столиці" повстанців). Евакуація відбувається відповідно до угоди про припинення вогню, яка вимагає передачі контролю урядовим силам за несповна місяць до президентських виборів в країні. Про це 7 травня повідомляє ВВС-Україна.

   
  Як зазнгачається, автобуси з повстанцями і цивільними розпочали залишати Старе місто у середу в рамках угоди, досягнутої між урядовими силами, повстанцями і активістами опозиції. На відеозаписі видно, як група бойовиків заходить до автобусів, деякі із них зі зброєю, і пізніше прибуває до містечок, які перебувають під контролем повстанців.
   
  Евакуація міста, яке колись названо "столицею революції", це удар по повстанцях, які твердили, що будуть боротися до самого кінця. Проте вони погодились залишити місто після місяців бомбардування і блокад, які спричинили масові знищення, велику кількість жертв і голод.
   
  Повстанці також погодились пом’якшити облогу і дозволити постачання допомоги двом містам з шиїтською більшістю населення у північному районі Сирії, а також звільнити деяких в’язнів.
   
  Після закінчення евакуації контроль на більшістю Гомса переберуть війська президента Башара аль-Асада за винятком одного району, в якому перебувають ще повстанці. Однак активісти і офіційні особи кажуть, що продовжуються переговори в справі угоди про чергову подібну евакуацію.
  Попередній матеріал
  Представники ООН відстеживатимуть виборчій процес в Україні
  Наступний матеріал
  Яценюк нагадав сепаратистам про можливість амністії