Сили Каддафі відтісняють повстанців до Бенгазі

  Блокада лівійського порту Місурата кораблями військ Муаммара Каддафі завершилася. Судна союзників надають гуманітарну допомогу населенню і евакуюють поранених, повідомляє агенція "Ройтерз" із посиланням на речника повстанців. Наземні бої між урядовими військами та силами опозиції не вщухають. Сили Каддафі витіснили противників із міст Рас-Лануфа та Бреги.

  Війська Каддафі відкинули повстанців на схід. Сили опозиції залишають нафтові порти Брега і Рас-Лануф і відходять у бік своєї "столиці" - Бенґазі. Бої точаться і під Місуратою. Напередодні проурядові кораблі обстрілювали місто з моря, але їхню атаку відбили військові-морські сили США. Літаки НАТО завдали нових ударів по об`єктах у Лівії. За даними "Франс-прес", два вибухи пролунали в районі резиденції Каддафі у Триполі.

  Повстанець: "Після потужних обстрілів ми змушені відступити. Але ми обов`язково повернемося! І переможемо!"

  Напередодні ситуацію у Лівії обговорювали на міжнародній конференції у Лондоні. Вирішили створити контактну групу, що координуватиме усі дії щодо цієї країни. Зокрема, стежитиме за виконанням санкцій проти режиму Каддафі. Більшість учасників зустрічі погодилася, що полковник має відійти від влади. 

  Сполучені Штати розглядають можливість озброєння лівійських повстанців. Британський прем`єр заявив, що Лондон цього також не виключає. Проти - виступила Москва.  

  Девід Кемерон, прем`єр-міністр Великої Британії: "Заборона на постачання зброї поширюється на всю територію Лівії. Водночас, резолюція Ради безпеки ООН 1973 року припускає вживання крайніх заходів для захисту населення. Це не виключає можливості нашої допомоги для оборони мирних мешканців. Утім, таке рішення ми ще не ухвалили".  

  Сергій Лавров, міністр закордонних справ Росії, заявив, що Москва проти того, щоб коаліція західних країн постачала зброю лівійській опозиції.

  Нагадаємо, антиурядові виступи у Лівії розпочалися у лютому. Згодом вони переросли у збройне протистояння. Країна розкололася на два табори - прихильників режиму Каддафі і повстанців, які створили тимчасову адміністрацію у Бенгазі на сході країни. 19 березня військову операцію у Лівії розпочали країни західної коаліції - США, Франція, Велика Британія, Канада та Італія. Лише Вашингтон витратив на цю кампанію понад 550 мільйонів доларів, повідомило тамтешнє Міноборони. У неділю командування лівійською операцією узяв на себе Північно-Атлантичний альянс.

  Олена Кричковська, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Японії відбулася акція протесту проти радіаційної загрози
  Наступний матеріал
  Президент Сирії назвав заворушення в країні "змовою"
  Теги: