Нгозі Оконджо-Івеалу, гендиректорка СОТ
Нгозі Оконджо-Івеалу, гендиректорка СОТ СОТ

Світову організацію торгівлі вперше в історії очолила жінка

  Читайте по-русски
  Вона також стала першою африканкою на чолі СОТ

  Генеральною директоркою СОТ вперше стала жінка – представниця Нігерії Нгозі Оконджо-Івеала. Про це повідомила прес-служба організації.

  Кандидатуру Оконджо-Івеали СОТ схвалила на позачерговому засіданні в понеділок, 15 лютого.

  Водночас вона стала і першою представницею африканського континенту на чолі організації. Нгозі Оконджо-Івеала очолить СОТ з 1 березня 2021 року і обійматиме свою посаду до 31 серпня 2025 року.

  За словами Оконджо-Івеали, основним завданням для неї стане робота з членами СОТ задля усунення наслідків пандемії коронавірусу.

  "Потужна СОТ життєво необхідна, якщо ми хочемо повністю і швидко оговтатися від руйнівних наслідків пандемії COVID-19. Я з нетерпінням чекаю співпраці з членами СОТ задля формування та реалізації політичних відповідей, необхідних для відновлення світової економіки. Наша організація стикається з великою кількістю викликів, але, працюючи разом, ми можемо колективно зробити СОТ сильнішою, спритнішою та краще пристосованою до реалій сьогодення", – сказала вона.

  Оконджо-Івеала очолила організацію після того, як її конкурентка з Кореї Ю Мйон Хі зняла свою кандидатуру 5 лютого після місяців невизначеності.

  Нова очільниця СОТ народилася в 1954 році і має за плечима 30-річний досвід економіста і спеціаліста з міжнародного розвитку. Працювала в Азії, Африці, Північній та Південній Америках і Європі. Двічі очолювала міністерство фінансів Нігерії, а у 2006 році поєднувала посади голів Мінфіну та МЗС цієї країни. Протягом свого керівництва міністерствами провела в них низку реформ, спрямованих на підвищення державної ефективності.

  Оконджо-Івеала протягом 25 років працювала у Світовому банку, де обіймала низку високих посад, включно з посадою керівного директора, яка є другою за важливістю в банку.

  Нагадаємо, вперше в історії США посаду віцепрезидента обійняла жінка і водночас представниця етнічних менших Камала Гарріс.

   

  Попередній матеріал
  Блокування телеканалів Медведчука: Верховний Суд залишив без руху позов ZiK до Зеленського
  Наступний матеріал
  У Великій Британії виявили ще один штам коронавірусу – що відомо
  Loading...