Військові витрати у світі зросли до $1,7 трлн - SIPRI

  Глобальні військові витрати збільшилися вперше з 2011 року

  У всьому світі військові витрати в 2015 році збільшилися на 1% до $1,7 трлн. А військові витрати центральноєвропейських країн, стурбованих агресією РФ, виросли на 13%. Про це йдеться в доповіді Стокгольмського інституту дослідження проблем миру SIPRI, повідомляє "ЛIГАБiзнесIнформ".

  За минулий рік військові витрати у всьому світі зросли на 1%. Лідером за обсягом військових витрат залишається США, де військовий бюджет скоротився на 2,4% і склав $596 млрд. На другому місці опинився Китай з $215 млрд, чиї військові витрати зросли на 7,4%, на третьому місці Саудівська Аравія з $ 87,2 млрд – її витрати зросли за рік на 5,4%.

  На четвертому місці Росія – вона наростила військові витрати на 7,5% до $66,4 млрд. Крім того, до списку з 15 країн з найвищими військовими витратами автори дослідження віднесли Велику Британію, Індію, Францію, Японію, Німеччину, Південну Корею, Бразилію, Італію, Австралію, Арабські Емірати та Ізраїль.

  На 13% за минулий рік виросли військові витрати центральноєвропейських країн. Така тенденція спостерігається вперше з 2009 року. Йдеться про Польщу, країни Балтії, Румунії та Словаччини. Військові витрати західноєвропейських країн скоротилися на 1,3%.

  Попри зниження цін на нафту, такі країни-експортери чорного золота, як Росія, Саудівська Аравія, Азербайджан, Алжир і В'єтнам, минулого року збільшили військові витрати. Скоротилися військові витрати у Венесуелі – на 64%, і в Анголі – на 42%.

  Також інтенсивно продовжують нарощувати військові витрати країни, які конфліктують через острови в Південно-Китайському морі – Китай, Філіппіни, В'єтнам.

  Як інформує видання, раніше у SIPRI повідомили, що Росія збільшила експорт зброї в 2011-2015 роках на 28% порівняно з попереднім п'ятирічним періодом, враховуючи поставки бойовикам на сході України.

  Як повідомляв 5.ua, заступник міністра оборони Ігор Павловський заявив, що протягом року українська армія планує прийняти на озброєння 24 нові зразки зброї.

  Попередній матеріал
  Через скандал із "панамськими паперами" ісландці вимагають відставки прем'єра
  Наступний матеріал
  Саудівська Аравія заборонила суднам з іранською нафтою входити у свої територіальні води

  У березні українці здали понад 4,5 тисяч одиниць зброї в поліцію

  Обама: Якщо ядерні матеріалі потраплять до терористів, вони використають їх як зброю масового ураження

  Порошенко вимагає від міжнародної спільноти не допустити розміщення в Криму ядерної зброї

  Порошенко у Вашингтоні: "Ми і надалі підтримуємо ядерне роззброєння"

  РФ має намір розмістити ядерне озброєння на території тимчасово окупованого Криму - Порошенко

  Порошенко: Я не можу відповісти на питання, чому міжнародна спільнота відмовляється надавати нам озброєння