Світ вшановує пам`ять жертв Голокосту

  Міжнародний день пам`яті жертв Голокосту вшановують у світі. 65 років тому звільнили сумнозвісний табір смерті Аушвіц-Біркенау в польському місті Освенцім.

  Кілька годин тривала поминальна церемонія за загиблими в`язнями нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау. Рівно 65 років тому його звільнила радянська армія. Президент, прем`єр-міністри, родичі колишніх в`язнів і жертви гітлерівського режиму вшанували пам`ять мільйонів загиблих у найбільшому концтаборі часів Другої світової. За їхній упокій помолилися різними мовами.  

  Бенедикт XVI, Папа Римський: "Сьогодні ми відзначаємо День пам`яті жертв Голокосту. Людство ніколи не забуде цих страшних злочинів, смертельного божевілля. Ми вшановуємо пам`ять мільйонів людей, яких депортували, ув`язнили, закатували і стратили у цих страшних таборах".  

  Заходи відвідали делегації з понад сорока країн світу. Президент Польщі Лех Качинський, прем`єр Дональд Туск, глава уряду Ізраілю Беньямін Нетаньяху та інші учасники церемонії виголосили промови в пам`ять загиблих. Сьогодні у Освенцімі зібралися чимало колишніх в`язнів концтабору. Їх можна було упізнати за синьо-білим смугастим одягом, який арештанти носили в Аушвіці в роки війни. Усього на церемонії зібралися кілька тисяч людей.

  Лех Качинський, Президент Польщі: "Це місце - страшний доказ найглибшого занепаду людства. Ми повинні мати багато сил, щоби змиритися з цим. Ми повинні завжди пам`ятати жертв таборів смерті. Наш обов`язок - передати застереження про страшні злочини майбутнім поколінням".  

  Загальна територія табору в Освенцімі - 40 квадратних кілометрів. Його створили у 1940-му році за наказом рейхсфюрера СС Генріха Гіммлера.

  У період з 1940-го по 1945-й в Аушвіц-Біркенау стратили, за різними оцінками, від 1.000.000 до 4.000.000 в`язнів. Щодня сюди приходили по десять ешелонів з людьми різних національностей — євреїв, поляків, росіян, українців. Дві третини з них були приречені на смерть у газових камерах. Набільше загиблих було серед євреїв. Над тими, кого залишали жити, ставили нелюдські експерименти. Точна кількість жертв Голокосту досі невідома...

  Олена Кричковська, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Львові не виплачують допомогу при народженні дитини
  Наступний матеріал
  Don't Worry, Be Happy! Боббі Макферрін - з єдиним концертом у Києві
  Теги: