У Львові не виплачують допомогу при народженні дитини

  Масові затримки соціальних виплат у Львові. За даними міської влади, близько 10 тисяч жінок досі не отримали одноразові виплати при народженні дитини, ще понад 3-х тисяч матерів залишились без допомоги із догляду за малюками до трирічного віку. Соціально незахищеним львівянам держава боргує майже 14 мільйонів гривень. У міськраді пояснюють, що гроші отримали лише на папері. У міністерстві праці та соцполітики запевняють, перерахували кошти на всі 100%.

  Львів`янка Ольга Залога допомогу із догляду за дитиною отримує нерегулярно. Затримки виплат почалися ще торік у листопаді, коли гроші давали на 5-7 днів пізніше, ніж передбачено. Для родини Залог ці 144 гривні - єдиний дохід на цілий місяць. Ольга не працює - доглядає за дитиною, а чоловікові вже кілька місяців не платять заробітної плати.  

  Ольга Залога: "144 гривні - це наш дохід в місяць. І то - ще якщо затримають тих 144 гривні, то взагалі я не знаю... Буває 2-3 дні, буває тиждень затримують... Затримка і все - ніхто нічого не пояснює,  нікого нічого не хвилює - як хто живе, і що діти вдома - двоє дітей..."

  Таких, як Ольга у Львові - 39 тисяч. Це і матері-одиначки, інваліди, чорнобильці. Міські чиновники пояснюють, запити про нарахування виплат вони тиждень тому передали до держскарбниці. Там з потрібних 20-ти мільйонів гривень станом на вівторок дали лише 6 мільйонів 100 тисяч. Непрофінансованими залишаються і додаткові списки соціально незахищених мешканців, яких до переліку включили із 2010-го.

  Ольга Лесюк – начальник управління соціального захисту Львівської міської ради:а сьогоднішній день є зареєстровано 2,5 мільйони такі самі виплати додаткові списки. Проте нам сьогодні прийшли з державного бюджету тільки 110 тисяч. І ми не знаємо - що з тими коштами робити, бо знов виходить, що два мільйони чотириста мешканці не отримають, в нас буде свіжа проблема".

  У Києві ж проблемами Львова здивовані. Адже, як стверджує міністр праці та соціальної політики Лариса Денисова, місто отримало всі необхідні кошти для виплати допомоги.

  Л. Денисова, міністр праці та соціальної політики: "Львів отримав фінансування на всі 100%. Чому затримка - будемо з`ясовувати". 

  Про заборгованості та затримки соціальних виплат тим часом вже повідомили керівники Прикарпаття, Закарпаття та Харківщини та Тернопілля. 

  Олександр Ваврищук, Ольга Кошеленко, Євген Радіон
  Львів-Київ, 5 канал

  Попередній матеріал
  Євро-2012: Київ та Львів можуть потрапити до "червоної" зони ризику
  Наступний матеріал
  Світ вшановує пам`ять жертв Голокосту
  Теги: