Світ відреагував на відновлення дипвідносин між Туреччиною та Вірменією

  Неоднозначно відреагував світ на відновлення дипломатичних відносин між Туреччиною та Вірменією. Азербайджан сподівається, що підписані документи не ратифікують парламенти обох країн. Офіційний Баку заявив - нормалізація турецько-вірменських відносин загрожує регіональній архітектурі світу та його безпеці.
  США та ООН називають ці документи історичними. В той же час Азербайджан - проти їх ратифікації. Підписання протоколів взагалі могло зірватися - церемонію затримали майже на три години. Представників Вірменії обурила згадка про Нагірний Карабах у тексті спільної заяви. Її мали виголосити після підписання документів. Урешті сторони знайшли компроміс - заяву не читали узагалі.

  Мішелін Калмі-Рей, міністр закордонних справ Швейцарії: "Ми зібралися тут, щоби підписати два важливі протоколи -  про поновлення дипломатичних відносин між республікою Вірменія і Республікою Туреччина, і протокол про розвиток двосторонніх відносин між цими двома республіками".

  Підписання угоди вірмени зустрічали масовими протестами. В Єревані тисячі місцевих мешканців провели акції проти політики уряду. Вони вимагали, щоби Туреччина визнала вбивства вірмен в Османській імперії на початку XX століття - геноцидом. За даними Єревана, тоді загинули півтора мільйона людей. Анкара називає ці цифри перебільшеними.

  Айда Бакерян, вірменська мітингувальниця: "Вони палили наші будинки та вбивали дітей. Єреван не повинен підписувати цю угоду. Це наруга над пам`яттю загиблих!"

  З 1915-го року відносини Вірменії і Туреччини були напруженими. А у 1993-му, країни перервали дипломатичні зв`язки - після конфлікту у Нагірному Карабаху. Анкара вважає його азербайджанською територією, яку окупувала Вірменія. Туреччина вимагала від Вірменії не підтримувати Нагірний Карабах у цьому конфлікті. 

  5 канал

  Попередній матеріал
  Память жертв советского режима почтили в Ивано-Франковской области
  Наступний матеріал
  Папа Римський канонізував вихідця з Волині
  Теги: