Папа Римський канонізував вихідця з Волині

  П`ять нових святих канонізував Папа Римський Бенедикт XVI. Це двоє іспанських священиків, монахиня із Франції та польський архиєпископ і бельгійський місіонер Зігмунд Фелінський, який був вихідцем з Волині.

  Канонізація відбулася на площі Петра у Ватікані. На церемонію канонізації приїхали і високопосадовці тих країн, де жили святі. Зокрема, прем`єри Франції, Іспані та Польщі, а також монарша родина Бельгії.

  Довідка.
  Зігмунд Фелінський народився у 1822 році на Волині у сім`ї дворян. 1851-го Фелінський вступив до Житомирської семинарії, потому продовжив навчання в Духовній Академії Санкт-Петербурґа. Служив у католицькому храмі св.Єкатерини Олександрівської (Санкт-Петербурґ).

  У 1862 році папа Римський Пій IX призначив Фелінського архієпископом Варшавським. Після січневого повстання у Польщі в 1863 році Фелінський потрапив у заслання до Ярославля на 20 років за небажання співпрацювати з російською владою. 1883-го він був звільнений завдяки втручанню Святого Престолу, однак повертатися до Варшави йому заборонили.

  Останні 12 років життя архієпископ Фелінський провів у селі Дзвінячка Львівської області (тоді - територія Австрії). Архієпископ працював заради духовного блага польських та українських селян - створив школу, збудував церкву та відкрив жіночий монастир.

  17 вересня 1895 р. Зігмунд Фелінський помер у Кракові. Його тіло покоїться у Варшавському катедральному соборі.

  Попередній матеріал
  Світ відреагував на відновлення дипвідносин між Туреччиною та Вірменією
  Наступний матеріал
  Ставнійчук: Зміни Конституції до виборів не відбудеться
  Теги: