5 канал

Світ неоднозначно відреагував на теракт у Волновасі

  Світ засудив обстріл пасажирського автобуса поблизу Волновахи, але не поспішає покладати провину за це на терористів.

  На заклик Президента визнати "ДНР" та "ЛНР" терористичними організаціями відгукнулися поки лишень європейські консерватори – винесли на розгляд Європарламенту відповідний проект. Зараз його саме обговорюють у Страсбурзі, а от голосуватимуть - завтра.

  Напад на пасажирський автобус у Волновасі – такий самий теракт, як атаки в Парижі минулого тижня. У цьому Президент, уряд і чимало українців намагаються переконати світ у соцмережах. Інтернетом шириться гасло "Я –Волноваха", за аналогією до "Я – Шарлі", що прогриміло на весь світ останніми днями. Та реакція світу – суперечлива. Одні – як кореспондент британської газети Guardian Шон Вокер – кажуть: у цих масовий убивств є чимало спільного і світ має повстати проти терору. Інші – як його колега з французької Le Figaro Стефан Сіон – заперечують: в Україні війна, і хоч би який прикрий був напад, це – лише епізод бойових дій.

  З такою стриманістю реагують на обстріл і медіа, і міжнародні інституції. Засуджують факт нападу на автобус, але терактом його не називають. Говорять лишень про "тривожне загострення ситуації". Рада Безпеки ООН і генеральний секретар Організації в окремих заявах засудили обстріл пасажирського автобуса та закликали розслідувати напад, а потім – покаративинних. Схожу заяву оприлюднив і міністр закордонних справ Сербії, яка нині головує в ОБСЄ. Рішучіша реакція пролунала від Сполучених Штатів. У Держдепі хоч і не назвали обстріл терактом, але звинуватили в загостренні ситуації сепаратистів, яких підтримує Росія:

  Хоча й опосередковано – алепровину за трагедію покладають на проросійських бойовиків та Москву і в НАТО. Там теж наголосили – Росіядавно мала подбати про відновлення миру.

  Євросоюз усіляко підтримує дипломатичне розв'язання конфлікту, хоча нині процес і загальмувався – визналана зустрічі з генсеком НАТО Ангела Меркель. І додала – довгоочікуваназустріч президентів в Астані відкладається на невизначений термін. Можливо, на її підготовку вплине завтрашнє рішення Європарламенту: голосуватимуть за резолюції, що стосуються зовнішньої політики ЄС. Одна з них – підготовленаконсерваторами – закликаєофіційно визнати "ДНР" та "ЛНР" терористичними організаціями, а відтак – і назвати Росію спонсором тероризму.

  Ксенія Новікова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Рада розгляне проект постанови про арешт судді Кірєєва
  Наступний матеріал
  "Газпром" хоче перенаправити транзит газу через Україну до Туреччини
  Теги:
  Loading...
  Велика Британія засудила теракт під Волновахою

  Велика Британія засудила теракт під Волновахою

  Завтра опівдні відбудеться хвилина мовчання у пам'ять про Волноваху

  Завтра опівдні відбудеться хвилина мовчання у пам'ять про Волноваху

  Журналісти "5 каналу" поспілкувались з свідками теракту під Волновахою

  Журналісти "5 каналу" поспілкувались з свідками теракту під Волновахою

  ООН і ОБСЄ засудили убивство цивільних під Волновахою

  ООН і ОБСЄ засудили убивство цивільних під Волновахою