Вірменія
5.ua

Сутички в Єревані: Снайпер із захопленого відділку поліції застрелив силовика, не виключений штурм

  Служба національної безпеки Вірменії поставила нападникам ультиматум

  Стрілянина спалахнула на території захопленого мало не два тижні тому поліцейського відділку в Єревані. За даними правоохоронців - озброєні нападники, які утримують будівлю, застрелили одного силовика. За даними місцевих ЗМІ, поліція стягує туди бронетехніку, не виключений – штурм.

  Служба національної безпеки Вірменії поставила нападникам ультиматум: якщо вони не складуть зброю до вечора, то спецназ отримає право відкрити вогонь без попередження. У заяві силовиків йдеться, що такі заходи необхідні для захисту громадян від нападів. Визначений термін сплив, нападники – не здалися.

  У п'ятницю біля будівлі теж відбулася стрілянина. Один із нападників, які утримують відділок, відкрив вогонь та поранив правоохоронця. Крім того, біля захопленого відділку сталися зіткнення між поліцією та демонстрантами, які прийшли підтримати нападників. Для розгону активістів поліція застосувала світло-шумові гранати та сльозогінний газ. Близько 3 тисяч людей намагалися прорвати кордон силовиків. Унаслідок зіткнень п'ятеро осіб постраждали.

  Серед постраждалих – і журналісти. Єреванський офіс ООН засудив дії силовиків і закликав до мирного врегулювання ситуації. Головне управління з особливо важливих справ Слідчого комітету Вірменії вже порушило кримінальну справу за фактом масових заворушень у Єревані. В організації та участі в масових заворушеннях звинувачують 23 особи. Загалом же, під час сутичок з поліцією затримали 165 людей.

  Нагадаємо, що 17 липня група озброєних людей із радикального руху "Сасна Црер" захопила полк патрульно-постової служби поліції Єревана. За кілька днів вони відпустили всіх заручників, але залишати територію відділку відмовилися. Раніше озброєні активісти вимагали відставки президента. Утім, тепер кажуть, що хочуть перехідний уряд, куди не увійдуть ані представники керівної партії, ані їхні прибічники. Також вимагають, щоб лікарі провели операцію пораненим, яких раніше підстрелила поліція. 

  Оксана Думська, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Львівські десантники їдуть до Литви для участі у навчаннях Flaming Thunder-2016
  Наступний матеріал
  Загострення на Донеччині: ворог атакує із мінометами і бронетехнікою