Суд постановив екстрадувати генерала Р. Младича до Гааги

  Белградський суд постановив екстрадувати генерала Ратко Младича до Гааги. Там він має постати перед Міжнародним трибуналом з колишньої Югославії. Младича звинувачують у масових вбивствах боснійських сербів під час війни в 90-тих роках.

  Спеціальний суд у Белграді - вирішив екстрадувати генерала Ратко Младича до Гааги, попри заяви його адвокатів про поганий стан здоров`я підсудного. Захисник Младича - у понеділок збирається оскаржити рішення суду. Якщо апеляцію відхилять - Младича відправлять до Міжнародного трибуналу протягом трьох днів. 

  Мілош Саліч, адвокат Ратко Младича: "Суддя повідомив: лікар уважає, що Младича можна судити. Але я з цим не згоден, під час слухання він погано виглядав. Він не дуже розумів, що відбувається, переходив від однієї теми до іншої. Ми вимагатимемо незалежної медичної експертизи".

  Ратко Младич уперше за 10 років зустрівся зі своєю родиною - дружиною та сином. Після побачення син Младича - заявив, що батько не вважає себе винним у злочинах, які йому інкримінують.

  Дарко Младич, син Ратко Младича: "Він вважає себе невинуватим. Ми не знаємо, чи зможе батько довести це, адже стан його здоров`я викликає серйозне занепокоєння".

  Міжнародний трибунал уже покарав за скоєння злочинів у Югославії 161 особу. Утім, саме арешт Младича є одним з найбільш резонансних. Генерала звинувачують, зокрема, в організації убивства 8 тисяч боснійських сербів у місті Сребрениця. Цей злочин - є найбільшим актом геноциду у повоєнній Європі. Після арешту Ратко Младича залишається знайти тільки одного утікача - 52-річного екс-лідера хорватських сербів Горана Хаджича. 

  Серж Браммерц, головний прокурор Міжнародного трибуналу з колишньої Югоставії: "Думаю, влада Сербії і далі докладатиме всіх зусиль, щоби заарештувати останнього злочинця. Але важливо навіть не це, а сам факт - ніхто не житиме безкарним, рано чи пізно кожний підозрюваний у воєнних злочинах буде заарештований".

  Звістка про арешт одного з найрозшукуваніших злочинців у Європі - викликала неоднозначну реакцію.

  Частина сербів - вітає арешт генерала, оскільки вважає, що це сприятиме вступу Сербії до Євросоюзу.

  Решта - вважають, що кровопролиття під час війни було обопільним, а судять - лише одну сторону. Сербська радикальна партія - запланувала на неділю, 29 травня, масовий мітинг протесту проти арешту Младича. У кількох містах - уже відбулися аналогічні акції протесту. Традиційно підтримали сербів у Росії. У Москві - активісти партії Едуарда Лимонова "Інша Росія" - закидали посольство Сербії пляшками з чорною фарбою.

  Попередній матеріал
  Білоруські пожежники випробовували нову техніку в Україні [відео]
  Наступний матеріал
  Пшонка: у справі Гонгадзе потрібні нові дослідження
  Теги:
  Loading...