5.ua

Суд над екс-президентом Єгипту перенесли на 8 січня

  Політика звинувачують у підбурюванні до насильства торік у грудні біля президентського палацу. Тоді після акції проти розширення Мурсі владних повноважень загинули семеро демонстрантів. Від влади політика усунули військові під керівництвом генерала Ель-Сісі третього липня, через рік після обрання на головну посаду в країні. Процес над першим демократично обраним президентом Єгипту відбувався у будівлі поліцейської академії в Каїрі. Туди його доправили гелікоптером. На лаві підсудних також опинилися 14 керівників руху «Брати мусульмани». Суддя тимчасово зупинив слухання через відмову Мурсі одягнути білу робу, яку, за правилами, мусять одягати люди, що вперше відповідають у суді. Мурсі аргументував свою позицію тим, що залишається легітимним президентом. Тим часом, під поліцейською академією мітинг на підтримку поваленого лідера держави проводять тисячі прихильників. Вони закликають до масових акцій протесту по всій країні.

  Магед Мухаммед, протестувальник: «Звісно, це показовий процес. Вони надурили людей і сказали їм, що це – справжній суд. Якщо Сісі та його оточення – справжні чоловіки, тоді нехай буде відкритий суд, щоби ми розуміли, де правда, а що є порушенням закону».

  Абдул Рахман Махмуд, активіст: «Ми прагнемо справедливості. Усе, що зараз відбувається – це масові арешти та повернення таємної поліції, а ми не цього вимагали під час виступів проти Мурсі. Це неприйнятно, що людей, з якими ми нехай і не погоджуємося, піддають репресіям».  

  Попередній матеріал
  Студенти: «Укрзалізниця, будь мужиком, дай купити квитки онлайн» [відео]
  Наступний матеріал
  Як підняти тарифи або Хто платить за популізм? [відео]
  Теги:
  Loading...