Студентський мітинг у столиці Чилі переріс у масові заворушення

  У сутички з поліцією переросли нові студентські виступи у столиці Чилі, Сантьяго. Понад сто тисяч юнаків та дівчат, а також їхніх батьків та вчителів, вийшли на вулиці міста, щоби вимагати від влади доступної та якісної освіти.

  Це була наймасовіша акція за останні два десятки років. Протест починався мирно. Втім, невдовзі група активістів у масках - почала жбурляти камінням та пляшками у правоохоронців. Ті відповіли водометами та сльозогінним газом. За даними ЗМІ, поранень зазнали щонайменше восьмеро. За ґрати потрапили понад сто протестувальників. Схожі акції пройшли і у інших великих містах країни. Організатори стверджують: загалом у протестах взяли участь понад сто тисяч людей. Нагадаємо, студентські виступи з вимогою покращити стандарти освіти і знизити її вартість не вщухають у Чилі вже понад два роки.

  Андре Філбаум, президент студентської федерації Чилі: "Ми хочемо жити у країні, де сини і доньки мільйонерів та політиків вчитимуться разом із дітьми зі звичайних родин, і усі отримуватимуть гарну освіту. Навчання повинне бути загальнодоступним, безкоштовним і якісним".

  Дафне Конча, речниця асоціації батьків та вчителів: "На вулиці вийшли усі, кому не байдужа доля молоді і власне майбутнє. Ми вважаємо, що освіта мусить бути не привілеєм для низки обраних і не способом наповнити чиїсь кишені, а рівною можливістю для усіх. Саме за це ми і виступаємо усі ці роки".

  Попередній матеріал
  Влада Венесуели заявила про попередження низки терактів
  Наступний матеріал
  Продаж індіанських ритуальних масок з аукціону у Франції збурив суспільство
  Теги:
  Loading...