Продаж індіанських ритуальних масок з аукціону у Франції збурив суспільство

  До незвичайного аукціону готуються у Франції. З молотка підуть понад сім десятків масок індіанського племені Гопі з приватного зібрання французького колекціонера.

  Усі вони - виготовлені зі шкіри, кісток та мотузок і яскраво розфарбовані. Індіанці одягали такі головні убори під час різноманітних ритуалів - для виклику дощу, молитов про гарні врожаї та спілкування з духами. Поціновувачі тубільного мистецтва вважають ці  маски справжніми шедеврами, і готові платити від 2-х до 25-ти тисяч євро за лот.

  Майбутній розпродаж збурив французьке суспільство. Низка адвокатів і захисників прав людини вимагають заборонити продаж ритуальних уборів, а натомість - повернути їх племені. Тож долю майбутнього розпродажу попросили вирішити суд. Організатори аукціону впевнені: Феміда буде на їхньому боці.

  Жиль Нере-Міне, аукціонер: "Усе це обурення - як на мене - абсолютно недоречне і безпідставне. Індіанці самі продали усі ці маски колекціонерам ще двадцять чи тридцять років тому. І раптом, через стільки часу, активісти починають здіймати галас - мовляв, убори священні, і їх необхідно повернути племені. Нонсенс! Навряд чи наші нинішні лоти дійсно є священними для корінних американців".

  Попередній матеріал
  Студентський мітинг у столиці Чилі переріс у масові заворушення
  Наступний матеріал
  У КНДР навіть квітковий фестиваль набув виразного мілітаристського духу
  Теги:
  Loading...