Студентські протести в Чилі та Колумбії змусили владу до поступок

  Залишили аудиторії заради протестів студенти в Чилі та Колумбії. Їхня вимога - дешевша освіта. Молоді люди звинувачують уряди в недофінансуванні галузі, а відтак - і в низькій якості освіти. Протести в обох країнах не вщухають кілька місяців.

  Уперше від початку протестів лідери чилійського студентського руху домоглися зустрічі з членами конгресу. Основна вимога мітингувальників - збільшення освітнього бюджету. Наступного року його обіцяють збільшити на 7 відсотків. Студенти упевнені - цього вкрай мало. Лідери протестувальників створили документ зі списком необхідних, на їхню думку, реформ. Розрахунки хочуть представити конгресменам особисто.

  Каміла Вальєхо, лідер студентського руху: "Вони не можуть відкинути наш проект, якщо за це не проголосувала більшість. Тож, ми хочемо поговорити з усіма політиками. Ми всі відповідальні за майбутнє чилійської освіти".

  Політики ставляться до студентських вимог скептично і поки що нічого їм не обіцяють.

  Гвідо Жирарді, президент сенату: "Я наголошую: немає жодних домовленостей із конфедерацією чилійських студентів. Ми зустрічаємося лише для діалогу".

  На підтримку студентських лідерів зібралася багатотисячна демонстрація у портовому місті Вальпараїсо. Планувалася спокійна акція, але частина учасників мітингу почала жбурляти каміння в поліцію. Спалахнули численні бійки. Бунтівників розганяли сльозогінним газом і водометами. Двадцятьох - затримали.

  Вимоги чилійських студентів - близькі й колумбійцям. Там страйкують уже кілька тижнів. Таким чином студенти висловлюють протест проти освітньої реформи, що може скасувати безкоштовне навчання. Напередодні президент Колумбії Хуан Мануель Сантос заявив, що перегляне реформу, якщо студенти повернуться до аудиторій. Утім, протестувальників це не спинило.

  Хаїро Рівера, студент: "Те, що законопроект можуть скасувати - прекрасно. Але президент подав це, як ультиматум. Він має усвідомити свою політичну відповідальність. Для скасування реформи знадобилося 8 місяців публічних дебатів. За цей час ані міністр освіти, ані президент - не цікавилися думкою студентів".

  Освітніх реформ вимагають і в Європі. Британські студенти напередодні також вийшли на вулиці. Близько 10 тисяч людей зібралися на демонстрації в Лондоні. Проблеми, які непокоять британську молодь - такі ж, як і в Південній Америці. З наступного навчального року вартість освіти в більшості університетів зросте удвічі.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Києві відкрилась передаукціонна виставка альтернативного мистецтва
  Наступний матеріал
  Аргентинець самотужки поставив на ноги хворого на ДЦП сина
  Теги: