Страйк працівників летовищ і залізничників охопив Францію

  Страйк працівників летовищ і залізничників охопив Францію. Так профспілки відреагували на остаточне ухвалення пенсійної реформи парламентом країни. Скасовано половину внутрішніх авіарейсів. На маршрут не вийде кожен п`ятий швидкісний потяг французької залізниці. Робітники налаштовані й далі боротися проти збільшення пенсійного віку.

  Половина пасажирів, які купили квитки на внутрішні авіарейси у Франції, чекатимуть закінчення страйку на летовищах. В аеропорту Орлі клієнтам запропонували переоформити документи на інший час або скоригувати маршрут. Адміністрація летовища знала про страйк за тиждень до його початку, тож змогла зменшити незручності для пасажирів.

  Пасажир: "Ми дуже хвилювалися. Потелефонували в аеропорт, але там нам не змогли відповісти про зміни в розкладі польотів. Дуже добре, що страйк не вплинув на закордонні рейси. У нас квитки саме на міжнародний переліт".

  Пасажир: "Представник авіакомпанії два дні тому подзвонив мені і запропонував переоформити квитки через високу ймовірність страйку. Це завдало трохи клопоту, але загалом я задоволений".

  Працівники державної залізниці Франції підтримали страйк. Їх також не влаштовує збільшення пенсійного віку в країні з шістдесяти до шістдесяти двох років. Двадцять відсотків швидкісних поїздів залишилися стояти в депо.

  Катрін, пасажирка: "Я користуюся залізницею щодня. Працюю у той час, як інші страйкують. Сісти на потрібний потяг вдається через раз. Попередні страйки були ще потужнішими. Тоді чи всі рейси були заблоковані".

  Профспілки оголосили про намір провести у четвер двісті тридцять протестних мітингів по всій Франції. Вони не втрачають надії на скасування підвищення пенсійного віку. Напередодні реформу схвалила Нижня палата парламенту країни. Верхня палата підтримала зміни в галузі два дні тому.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Більше 300 людей померли від холери на Гаїті
  Наступний матеріал
  Пам’ятник бджолі встановили на Донеччині [сюжет, відео]
  Теги: