Більше 300 людей померли від холери на Гаїті

  Більше трьохсот людей померли від холери на Гаїті. Захворіли вже майже 5 тисяч людей. Епідемія не зупиняється і досі шириться островом - застерігають представники ООН. Спалахи хвороби зареєстрували у двох нових департаментах на півночі і північному сході Гаїті.

  Холеру на Гаїті занесли миротворці з Непалу - такі закиди почали лунати у Сенаті країни. Підозрюють непальську місію з двох причин. По-перше, їхній табір стояв саме на тій річці, де і виявили збудники холери. По-друге - влітку в Непалі кілька місяців тривала епідемія цієї ж хвороби.

  Едді Сейде, місцевий мешканець: "Багато людей бачили, як солдати з непальскої бази скидали у річку свої відходи. Вони могли спричинити зараження води холерою. Треба перевірити, чи є хворі серед них".

  Керівництво непальскої місії закиди рішуче відкидає.  Як стверджують миротворці, внутрішня перевірка не виявила збудників холери на території бази. Тепер ці дані мають підтвердити представники ООН. Поки що медики остаточно переконалися лише в одному - джерело небезпеки - вода у місцевих річках.

  Жан-Поль Шері, місцевий мешканець: "Вода у нас дуже погана. Ми вже не п`ємо її і навіть не перемо у ній одяг. Там виявили збудники холери".

  Через епідемію на Гаїті спалахують масові заворушення. Напередодні, розлючена юрба в одному з регіонів атакувала новий шпиталь і не дозволила медикам відкрити його. Люди кажуть, що бояться заразитися від пацієнтів лікарні. Холера є вкрай незвичною для Західної півкулі. Востаннє спалах цієї хвороби реєстрували на Гаїті понад півстоліття тому.

  Олександр Войтко, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Кількість жертв цунамі на Суматрі сягнула 311 осіб
  Наступний матеріал
  Страйк працівників летовищ і залізничників охопив Францію
  Теги: