Пам’ятник бджолі встановили на Донеччині [сюжет, відео]

  Пам’ятник бджілці встановили у Докучаєвську на Донеччині. Унікальність композиції в тому, що окрім естетичної краси, вона нестиме навчальну інформацію про бджіл та мед.

  Композиція - шана працьовитим бджолам. Їх можна побачити - на ромашках, трояндах та на вуликах. Замість меду у стільниках живі квіти. Автор пам’ятника, бджоляр з півсотлітнім стажем, увічнив не лише  бджолу, а й історію, яка з нею пов’язана.

  Бджоляр: "Первый изобретатель этих шестигранников были пчелы. Когда человека еще не было, а пчелы изобрели".

  Центральна фігура композиції - єгиптянин, що схилився у молитві перед бджолою. Саме у Стародавньому Єгипті вперше почали збирати мед. Медоносну комаху там вважали священною. Є легенда про те, що бджоа з’явилася зі сліз бога Ра.

  Віктор Рижий, мешканець Докучаєвська: "На земле еще один кусочек облагородился и самое главное такому насекомому как пчела, которое служит человеку не одно тысячелетие и помогает человеку в какой-то мере".

  Галина Літвінчук, мешканець Докучаєвська: "Очень понравился, здорово. Мы весной были, летом этого не было, а сейчас очень понравилась композиция, здорово, поучительно".

  Задум автора - надати композиції навчального характеру. Ведмеді, що так люблять мед, незабаром оживуть і заговорять голосом казкових героїв. Вони розповідатимуть про те, як робиться мед і чому він такий корисний для здоров’я.

  Віктор Пономарьов, автор пам`ятника: "Сейчас пишется сценарий, озвучен, они будут разговаривать, рассказывать даже приколы, есть почему мед и главное, там будут рецепты, связанные с пчелопродуктами. Как сделать из прополиса лекарство, из молока, как делать напитки".

  Над створенням пам`ятника працювали десятки людей – це і ковалі,  і скульптори,  і художники. Завершити композицію обіцяють наступного року.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко. Докучаєвськ, Донеччина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Страйк працівників летовищ і залізничників охопив Францію
  Наступний матеріал
  Відбувся черговий матч чемпіонату української баскетбольної суперліги
  Теги: