фото nato.int

Столтенберг розповів, як НАТО буде протидіяти гібридним війнам

  У НАТО не приховують – їх непокоять агресивні дії Росії в регіоні

  Країни НАТО збільшать свої витрати на оборону приблизно на 8 мільярдів доларів. Водночас посилюватимуть обороноздатність своїх східних кордонів. Про це заявив генсек Єнс Столтенберг. На прес-конференції напередодні саміту глава Альянсу анонсував новий всеосяжний пакет допомоги для України.

  Мультинаціональні батальйони невдовзі з’являться у Польщі, Естонії, Латвії та Литві. Остаточне рішення про їх створення на східних рубежах ухвалять на саміті у Варшаві, який відбудеться 8-9 липня. Окрім того, НАТО  збільшує як фактичну присутність, так і витрати на оборону. Кожна країна Альянсу підвищить видатки на 3 відсотки. Це має зробити оборонну організацію швидшою, сильнішою та готовою до нових викликів, каже Столтенберг. Серед пріоритетів протидія кібератакам та пропагандистським кампаніям.

  У НАТО не приховують – їх непокоять агресивні дії Росії в регіоні. Альянс готується протидіяти гібридним війнам. Україні, яка відчула на собі її прояви, Столтенберг обіцяє новий всеосяжний пакет допомоги. Він включатиме стратегічну підтримку та консультації щодо протистояння загрозам гібридної війни. 

  "Ми проведемо засідання комісії Україна-НАТО з президентом Порошенком на другий день саміту. Ми узгодимо всеосяжний пакет допомоги, який включатиме стратегічну підтримку, трастові фонди, допомогу в логістиці та кібербезпеці. Альянс додасть і нові проекти, зокрема - щодо стратегічної комунікації та протистояння гібридним загрозам. Незалежна та стабільна Україна, з демократією та верховенством права  це ключ до безпеки Євроатлантичного альянсу. Європа допоможе Україні досягти цієї мети", – заявив Столтенберг.

  А от вихід Великої Британії з Європейського Союзу жодним чином не повинен вплинути на безпеку, переконаний генсек Альянсу. Лондон залишатиметься незмінним і сильним партнером НАТО.

  Попередній матеріал
  Порошенко у Слов'янську відзначить річницю звільнення від бойовиків
  Наступний матеріал
  Лікарі спробували пояснити, чому добу не брали аналіз крові у винуватця ДТП Федорка

  Чого варто очікувати Україні від саміту НАТО у Варшаві

  Засідання Ради НАТО-Росія відбудеться після саміту Альянсу у Варшаві

  На Львівщині авто польського консульства в’їхало у натовп протестувальників

  Саміт НАТО у Варшаві: Столтенберг обіцяє Україні новий рівень підтримки

  Країни НАТО збільшать витрати на оборону ще на $8 млрд

  Саміт НАТО у Варшаві: Порошенко запланував зустріч з Обамою та Керрі