США закликали владу Єгипту негайно припинити арешт журналістів

  Негайно скасувати надзвичайний стан і припинити арешти журналістів та опозиціонерів закликали владу Єгипту Сполучені Штати. Відповідну заяву зробив віце-президент США Джо Байден під час телефонної розмови зі своїм єгипетським колегою Омаром Сулейманом. Напередодні опозиція провела серію масштабних антиурядових демонстрацій в Каїрі, Александрії та інших великих містах країни. Головна вимога залишається незмінною - якнайшвидша відставка президент МубАрака.

  Десятки тисяч демонстрантів усю ніч залишалися на центральній площі Каїра - Тахрір. Вони називають революцію завершеною лише на половину і відмовляються припинити протести. Мітингувальники визнають - країна почала змінюватися - але хочуть гарантій, що ці зміни вже найближчим часом дадуть позитивні результати.

  Протестувальник: "Про реальні зміни можна буде говорити лише після зменшення рівня безробіття і покращення стандартів життя. Ми припинимо протести тільки, коли впевнимося в незворотності демократичних перетворень".

  Віце-президент Єгипту Омар Сулейман запевнив, що Хосні Мубарак наказав припинити усі переслідування опозиціонерів. Найближчими днями спеціальна комісія почне встановлювати винних у сутичках прибічників уряду з протестувальниками, під час яких загинули десятки людей. Свої висновки вона передасть генеральному прокурору країни. Раніше уряд погодився розпочати конституційну реформу.

  Магід Абделазіз, посол Єгипту в Організації Об`єднаних Націй: "Я хочу запевнити, що уряд Єгипту вже розпочав політичні, економічні та соціальні реформи. Вони будуть реалізовані відповідно до чіткого графіку. В процесі беруть участь представники кількох політичних сил та експерти".

  Єгипет поступово повертається до нормального ритму життя. Для проїзду відкрили більшість вулиць, поновили роботу, хоч і в обмеженому режимі, фінансові установи та крамниці. Проте опозиція закликає не припиняти протестів. Її представники переконують громадян вийти на чергові масштабні демонстрації, заплановані на п`ятницю, й довести владі, що їхній рух не втрачає своєї сили.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Протести у Єгипті: влада готує зміни до конституції [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Голова ВСУ: Йде певний тиск на Верховний суд
  Теги: