Протести у Єгипті: влада готує зміни до конституції [репортаж, відео]

  Готувати конститиційні зміни доручив єгипетський президент своєму заступнику Омару Сулейману. Зокрема може бути обмежений термін повноважень глави держави. Нові правила підготують до виборів, запланованих на вересень цього року. Хосні Мубурак обіцяє не брати в них участі і передати владу обраному президенту. Також він пообіцяв не переслідувати учасників акцій протесту і розслідувати зіткнення, в результаті яких загинуло, за даними Human Rights Watch, до 300 осіб.

  "Дорожня карта" для мирної передачі влади в Єгипті - готова, запевняє націю віце-президент Омар Сулейман. Він повідомив про створення за указом глави держави трьох спеціальних комісій. Перша розробить і запровадить зміни до Конституції, що стосуються інституту президентства. Це - одна з вимог опозиції. Антивладні сили наполягають скоротити термін президенства з шести до чотирьох років. А також заборонити одній людині обіймати високу посаду більше, аніж дві каденції. Друга комісія відповідатиме за дотримання домовленостей, досягнутих внаслідок діалогу, що триває між владою та опозицією. Представники третьої комісії розслідуватимуть сутички під час демонстрацій.

  Але, як обіцяє віце-президент - жодних репресій за тривалі опозиційні протести не буде.

  "Мубарак тягне час" - так відреагували на заяви влади люди на вулицях Каїра. Демонстранти не розійшлися, незважаючи на те, що влада підняла пенсії та зарплати держслужбовцям. У вівторок протестувальники знову ущент заповнили площу Тахрір. Вони обіцяють стояти доти - доки Хосні Мубарак залишатиметься на посаді президента.

  Хоча протести тривають, Єгипет - поступово повертається до нормального життя. Про це пишуть  журналісти тих ЗМІ, котрі працюють у Каїрі, незважаючи на небезпеку. Для проїзду відкрили більшість вулиць, поновили роботу, хоч і в обмеженому режимі, фінансові установи та магазини.

  Нонна Стефанова, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  У четвер до столиці повертаються морози
  Наступний матеріал
  США закликали владу Єгипту негайно припинити арешт журналістів
  Теги: