США, Великої Британії і Франції продовжуватимуть операцію в Лівії

  Мир у Лівії неможливий, поки полковник Каддафі перебуває при владі. Про це йдеться у листі лідерів США, Великої Британії і Франції, поширеному у ЗМІ Європи та США. Обама, Саркозі та Кемерон заявили: НАТО та його партнери повинні продовжити військову операцію у Лівії і не послабляти тиск на уряд Каддафі.

  Авіація НАТО завдала нових ударів по лівійській столиці. У Триполі пролунали щонайменше чотири нових вибухи, один з них - поблизу резиденції Каддафі. Представники влади країни заявили: від атак Альянсу вкотре постраждали мирні мешканці. Втім, незважаючи на обстріли, сам полковник сповнений рішучості не полишати владу. Невдовзі після бомбардувань він проїхав вулицями Триполі у відкритому авто - щоби морально підтримати мешканців столиці. У місті пройшла велелюдна демонстрація прибічників Каддафі. Люди несли зелені прапори чинного режиму і скандували: "Нам потрібен Муаммар".

  Аіша Каддафі, дочка лівійського лідера: "Сама ідея, що полковник Каддафі піде від влади - розгнівала лівійський народ. Полковник живе у серці кожного лівійця".

  Опозиційна столиця - Бенгазі - під іншими прапорами. Це лівійські стяги попередньої доби, до Каддафі. Повстанці наполягають, щоб НАТО активізувало зусилля з захисту мирного населення. Найгірша ситуація - у Місураті. Місто у облозі вже півтора місяці. За минулу добу проурядові війська випустили по порту близько двох сотень ракет. Загинули понад два десятки людей.

  Абдул Карім Ель Шамі, мешканець Бенгазі: "Повстанцям потрібна зброя, щоб захиститися від нападів військ Каддафі. Мета опозиції - захистити людей, зокрема тих, хто мешкає у Місураті. У мене є друзі в підконтрольних Каддафі містах - у Триполі, і в Сирті. Усі вони - проти полковника".

  Юнніс Ашор, повстанець: "З такою людиною, як Каддафі, неможливо домовитися мирно. Зараз потрібно говорити вже навіть не про те, полишить полковник країну, чи зостанеться у Лівії. Варто поставити питання: чи має він право залишатися серед живих після усього, що сталося".  

  Світ не припиняє спроб залагодити конфлікт у Лівії за допомогою політичних кроків. Численні самміти високопосадовців намагаються знайти оптимальний шлях вирішення проблеми. Втім, поки що їхні зусилля марні: війна у Лівії триває.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Кириленко: Головна проблема виборчого законодавства - виборчі комісії
  Наступний матеріал
  В Болівії почались масові протести з вимогою підвищення зарплатні
  Теги: