США в очікуванні нових масштабних акцій протесту

  США в очікуванні нових масштабних акцій протесту. Так активісти - планують відзначити день народження антикапіталістичного руху. Заклик "Захопи Уолл-Стріт" уперше пролунав у Нью-Йорку рівно два місяці тому. Відтоді рух набрав обертів і поширився багатьма країнами світу. Виступи проти економічної нерівності та засилля корпорацій - не вщухають попри репресії влади.

  Шістдесят днів боротьби - активісти руху "Захопи Уолл-Стріт" - збираються відзначити з розмахом. На офіційному сайті протестувальників - цю дату називають Глобальним Днем Дії. Усіх небайдужих - а їх чимало не лише у Нью-Йорку, а і у США загалом закликають долучитися до масових демонстрацій. За задумом організаторів, тисячі людей блокуватимуть фінансові квартали міста, паралізують роботу метро, і оточать будівлі міської адміністрації. 

  Стефан Бойєр, протестувальник: "Ми збираємося захопити Уолл-Стріт - у буквальному сенсі. Про це вже багато говорили медіа. На вулиці вийде величезна кількість людей, тисячі або й десятки тисяч."

  Американські активісти заявили: день зародження їхнього руху - відзначать демонстраціями ще у сотні країн. Адже заклик "Захопи Уолл-Стріт" - підхопив увесь світ. Протестують у Європі, Азії та Австралії. Влада - ставиться до таких манфіестацій -  усе менш поблажливо.

  Демонстрантів розганяють, їхні наметові містечка демонтують. Позавчора ліквідували табір протестувальників у Нью-Йорку. Вчора у Парижі. Лондонська адміністрація вимагає від активістів - прибрати свої намети від собора Святого Павла. Інакше до справи візьмуться поліцейські. Втім маніфестанти в усьому світі  переконують від своїх вимог не відступляться і навіть репресії влади їм на користь.

  Вільям Скотт, протестувальник: "Можливо, я невиправний оптиміст. Але гадаю, що демонтаж наметових містечок і розгони протестувальників - лише більше об`єднають людей і посилять наш рух. Дії влади вже викликали гнів багатьох мешканців країни. Люди пишуть нам листи, висловлюються на підтримку нашого руху у блогах. Зрештою, до нас долучатимуться усе нові активісти".

  Засновників руху "Захопи Уолл-Стріт" - надихнув приклад арабських революцій. Протестувальники - не мають єдиного керівництва, а для зв`язку між собою використовують соцмережі. Об`єднують активістів усього світу - спільні гасла. Люди виступають проти безробіття, економічної нерівності та засилля фінансових корпорацій.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Кримінальну справу проти Кучми оскаржили його адвокати
  Наступний матеріал
  Великий підземний тунель виявили на кордоні зі США мексиканські правоохоронці
  Теги: