США в очікуванні нових масштабних акцій протесту

  США в очікуванні нових масштабних акцій протесту. Так активісти планують відзначити день народження антикапіталістичного руху. Заклик "Захопи Уолл-Стріт" вперше пролунав у Нью-Йорку рівно два місяці тому. Відтоді рух набрав обертів і поширився багатьма країнами світу. Виступи проти економічної нерівності та засилля корпорацій не вщухають попри репресії влади.

  Шістдесят днів боротьби активісти руху Захопи Уолл-Стріт - збираються відзначити з розмахом. На офіційному сайті протестувальників - цю дату називають Глобальним Днем Дії. Усіх небайдужих - а їх чимало не лише у Нью-Йорку, а і у США загалом закликають долучитися до масових демонстрацій. За задумом організаторів, тисячі людей - блокуватимуть фінансові квартали міста, паралізують роботу метро, і оточать будівлі міської адміністрації. 

  Стефан Бойєр, протестувальник: "Ми збираємося захопити Уолл-Стріт - у буквальному сенсі. Про це вже багато говорили медіа. На вулиці вийде величезна кількість людей, тисячі або й десятки тисяч".

  Американські активісти заявили: день зародження їхнього руху - відзначать демонстраціями ще у сотні країн. Адже заклик "Захопи Уолл-Стріт" підхопив увесь світ. Протестують у Європі, Азії та Австралії. Влада - ставиться до таких манфіестацій усе менш поблажливо.

  Демонстрантів - розганяють, їхні наметові містечка - демонтують. Позавчора ліквідували табір протестувальників у Нью-Йорку. Вчора - у Парижі. Лондонська адміністрація вимагає від активістів - прибрати свої намети від собора Святого Павла. Інакше - до справи візьмуться поліцейські. Втім маніфестанти в усьому світі  переконують від своїх вимог не відступляться і навіть репресії влади їм на користь.

  Вільям Скотт, протестувальник: "Можливо, я невиправний оптиміст. Але гадаю, що демонтаж наметових містечок і розгони протестувальників - лише більше об"єднають людей і посилять наш рух. Дії влади вже викликали гнів багатьох мешканців країни. Люди пишуть нам листи, висловлюються на підтримку нашого руху у блогах. Зрештою, до нас долучатимуться усе нові активісти".

  Засновників руху "Захопи Уолл-Стріт" - надихнув приклад арабських революцій. Протестувальники - не мають єдиного керівництва, а для зв`язку між собою - використовують соцмережі. Об`єднують активістів усього світу - спільні гасла. Люди виступають проти безробіття, економічної нерівності та засилля фінансових корпорацій.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  До п’яти зросла кількість шпиталізованих голодуючих чорнобильців у Донецьку
  Наступний матеріал
  Новий ультиматум Сирії від ЛАД
  Теги: