США розглядають можливість озброєння лівійських повстанців

  Сполучені Штати розглядають можливість озброєння лівійських повстанців. Це може статися, якщо найближчим часом Муаммар Каддафі не залишить владу. Бої у Лівії не вщухають. Урядові війська знову атакують повстанців. Вони витіснили противників Каддафі із міст Рас-Лануфа та Бреги. Опозиція - відступає до Бенгазі.

  Сполучені Штати - готові передавати лівійським повстанцям зброю. В інтерв`ю каналу "ABC News" президент США Барак Обама заявив, що спочатку необхідно показати Каддафі, що лівійський народ не хоче терпіти його правління. Якщо полковник вирішить піти - міжнародна спільнота готова обговорити умови передачі влади лівійцям.

  Барак Обама, президент США: "Якби ми вирішили передавати зброю до Лівії - ми б так і робили. Зараз розглядаємо усі можливі варіанти. Водночас, ми багато чого досягли. Завдяки зусиллям кількох країн встановили безполітну зону, що протримається ще якийсь час".

  Катарський шейх Хамад бін Джабр аль-Тані також вважає, що озброєння повстанців може стати другим кроком після авіаударів. За останню добу війська коаліції здійснили 115 вильотів і випустили 22 ракети "Томагавк". Провладні війська - не здаються, вони перейшли у контрнаступ. Повстанці відступили з Рас-Лануфа та Бреги. Значних руйнувань зазнало місто Мізда. Одна з ракет провладних сил влучила у шпиталь.

  Медсестра: "Спочатку ми почули вибухи, але не думали, що це у шпиталі. Всередині - хаос. Ми не знали, заносити пацієнтів чи виносити. Одна жінка загинула через вибух, ще дві - отримали тяжкі поранення, їх відправили до Триполі".

  Мирні мешканці тікають із країни. Кількість біженців із Лівії у сусідніх країнах зростає щодня. Найбільшою проблемою мігранти стають для Італії. Протягом десятків років Лівія виступала, як бар`єр між Африкою та Європою. Переселенці залишалися у Джамахірії та отримували статус трудових мігрантів. Тепер усі вони прямують до Європи. Зараз лише на острові Лампедуза перебувають 6 тисяч біженців.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Правозахисники: втричі зросла смертність затриманих міліцією людей
  Наступний матеріал
  За тиждень у Києві стартує "Книжковий світ"
  Теги: